13:13 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
111 0 0

Vladimir Putin jagas oma arvamust, mis takistab Donald Trumpil täita oma kunagist valimiskampaania ajal antud lubadust "Venemaaga läbi saada".

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Vladimir Putin andis intervjuu mitme uudisteagentuuri ajakirjanikele, kus ta rääkis põhjustest, mis takistavad tema Ameerika kolleegil Donald Trumpil "Venemaaga läbi saada".

Venemaa presidendi sõnul takistab Vene-Ameerika suhete normaliseerimist USA sisepoliitiline võitlus.

"Me näeme, mis Ameerika Ühendriikide poliitilises elus toimub. Sisepoliitiline tegevuskava ei luba ametisoleval presidendil astuda samme Venemaa-Ameerika suhete radikaalseks parandamiseks," ütles Putin intervjuus väljaannetele Al Arabiya, Sky News ja RT Arabic.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Donald Trump kritiseeris selle aasta juulis oma oponente, kes algatasid uurimise tema võimaliku Moskva toetuse kohta valimiskampaania ajal.

"Kahjuks on see meie riigile väga halb. See on halb meie suhetele teiste riikidega, sealhulgas Venemaaga. Pole mingit põhjust, miks me ei peaks Venemaaga läbi saama," ütles tookord Trump.

Teadaolevalt juhtis mõnede "Trumpi Moskva sidemete" uurimist eriprokurör Robert Mueller. Kaheaastase uurimise jooksul mingeid tõendeid ilmse spekulatsiooni kohta ei leitud. Selle aasta mais teatas Mueller eriprokuröri ametkonna sulgemisest.

Varem on Moskvas korduvalt viidanud juurdluse põhjuse absurdsusele. Trumpi-vastase kampaania läbikukkumist kommenteerides ütles Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov, et ootuspäraselt raisati selle uurimisega vaid Ameerika maksumaksjate raha.

Lugege lisaks:

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)

Samal teemal

Trump rääkis Putini vastutusest sekkumise eest USA valimistesse
Trump peab oma valimisvõitu "halvimaks, mis Venemaaga juhtunud on"
Puškov kommenteeris Muelleri aruannet "Venemaa sekkumisest"
Mueller ei leidnud tõendeid Trumpi kokkumängust Venemaaga
Tagid:
uurimine, Robert Mueller, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad