01:39 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
44 0 0

Riia vabastajate mälestusmärgi juures kõneldes kinnitas Venemaa suursaadik Lätis, et Punaarmee võitu Suures Isamaasõjas tähistati, tähistatakse ja seda tehakse ka edaspidi.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Venemaa suursaadik Lätis Jevgeni Lukjanov osales Riia natside okupatsioonist vabastamise 75. aastapäeva pidustustel. Pardaugavas vabastajate mälestusmärgi juures esinedes õnnitles diplomaat kõiki kohalviibijaid tähtpäeva puhul.

"Tahan väljendada veendumust, et oleme alati tähistanud ja tähistame oma võite ja teeme seda ka edaspidi. Head pidupäeva teile, kallid seltsimehed!" - lisas Venemaa suursaadik.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 13. oktoobril möödub täpselt 75 aastat Riia natsi-okupatsioonist vabastamisest. Selle tähtpäeva puhul tulid sajad inimesed Vabastajate monumendi juurde, et mälestada lahingutes natsidega langenud Nõukogude sõdureid.

Pardaugava monumendi jalamile panid lilli ja pärgi Venemaa Läti suursaatkonna, Läti Vene Liidu erakonna, Venemaa kaasmaalaste ühenduste ja teiste ühiskondlike organisatsioonide esindajad.

Riia natsidest vabastamise 75. aastapäeva puhul korraldab Venemaa suursaatkond Lätis vastuvõtu Suure Isamaasõja veteranidele. Moskvas tähistatakse Riia vabastamise aastapäeva Poklonnaja mäel toimuva ilutulestikuga.

Lugege lisaks:

Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)

Samal teemal

Kreml nimetas Venemaa ja natsi-Saksamaa võrdlemist jälestusväärseks
Eesti sõda: miks lõppes Teine ​​maailmasõda Tallinnale kõige hiljem
Klooga koonduslaagris hukkunud jäävad elavate mällu
Olgu jääv meile rahu – Tallinn tähistas natsidest vabastamise aastapäeva
Tagid:
Venemaa suursaatkond, Suur Isamaasõda, vabastamine, Riia, Läti

Peamised teemad