15:24 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
14620

Donetski oblastis toimus lahing Ukraina eriüksuse ja kohalike natsionalistide vahel, tulevahetuses hukkus 5 natsionalisti ja 1 sõjaväelane.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Ukraina kaguosas Donbassis, Kiievi kontrolli all oleval territooriumil toimus ulatuslik kokkupõrge Ukraina relvajõudude eriüksuse ja Ukraina natsionalistide vahel. On nii langenuid kui haavatuid.

Nagu teatas RIA Novosti, isehakanud Donetski rahvavabariigi (DRV) rahvamiilitsa valitsusele viidates, leidis vahejuhtum aset 10. oktoobril Petrovskoje asula piirkonnas relvajõudude eraldustsoonis. DRV andmetel hukkus tulevahetuses viis Ukraina natsionalisti ja Ukraina relvajõudude tankibrigaadi sõjaväelane. Märgitakse, et viimane lahkus relvaga omavoliliselt üksuse asukohast, et toetada radikaale.

Natsionalistid on Ukraina vägede piirkonnast väljaviimise vastu

Ukraina sõjaväelaste ja natsionalistide relvakokkupõrge toimus Kiievi poolt vägede eemaletõmbamise taustal kokkupuutejoone piirkonnas isehakanud Donetski ja Luganski rahvavabariikide üksustega.

Ukraina natsionalistid ja radikaalsed organisatsioonid on korduvalt teatanud, et nad ei nõustu vägede väljaviimisega ja seisavad sellele igal võimalikul viisil vastu. Kiievis Maidanil toimuvad erinevad aktsioonid, et avaldada protesti Ukraina relvaüksuste Donbassist väljaviimise vastu.

Ukraina relvajõudude väljaviimine piirkonnast lepiti kokku selle aasta oktoobri alguses Minskis saavutatud rahvusvahelise kokkuleppe raames.

© Ruptly
Ukraina rahvuslased on Donbassis rahu saavutamise vastu.
Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et relvastatud konflikt Donbassis algas 2014. aasta kevadel pärast põhiseadusevastast riigipööret Kiievis. Teadaolevalt keeldus enamik piirkonna elanikke tunnustamast uue valitsuse legitiimsust ja võttis osa referendumitest Ukrainast sõltumatuse saavutamiseks.

Selle tulemusena tekkis kaks tunnustamata riiklikku moodustist - Donetski ja Luganski rahvavabariigid. Ukraina võimud saatsid vastuseks Donbassi rahvahääletuse tulemustele piirkonda väed.

Oma maa kaitsmiseks agressori eest võtsid kohalikud elanikud kätte relvad - algas verine sõda, mille ohvriteks on ÜRO andmetel langenud enam kui 13 tuhat inimest.

Ametliku Kiievi teatel võitlevad tunnustamata vabariikide poolel Venemaa regulaararmee üksused. Venemaal peetakse selliseid süüdistusi absurdseteks ja reaalsusest kaugelolevateks.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ole Ukraina-sisese konflikti osaline ja Donbassis ei ole ega ole kunagi olnud Venemaa sõjaväepersonali, nagu väidab Kiiev.

Selle kinnituseks viitas Venemaa juhtkond OSCE erijärelevalvemissiooni seisukohtadele, mille kohaselt Venemaa sõjaväelaste viibimist konfliktipiirkonnas ei ole registreeritud.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Donbass otsustas Porošenkot "Juuda medaliga" autasustada
Eksperdid läbirääkimistest Ukraina üle: "Jää hakkas liikuma!"
Kas Donbass Ida-Virumaal on võimalik - mida arvab Eesti suursaadik USA-s
Putin allkirjastas Donbassi elanikele Venemaa passide väljastamise seaduse
Tagid:
lahing, radikaalid, Ukraina relvajõud, Donbass, Ukraina

Peamised teemad