05:26 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
125 0 0

Süüria armee alustas üksuste üleviimist riigi põhjaossa, kus toimub Türgi relvajõudude sõjaline operatsioon. Olukorda kommenteeris raadios Sputnik sõjaline ekspert Aleksei Podberjozkin.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Süüria armee üksused paigutatakse pikki kogu Türgi piiri, et aidata kurdidel Türgi armee rünnakuid tõrjuda. Sellest teatas riigi kirdeosa territooriumide autonoomsest administratsioonist, vahendab RIA Novosti.

Agentuuri valduses olevas dokumendis viidatakse kurdide ja Süüria valitsuse vahelisele kokkuleppele. Märgitakse, et see lubab "vabastada Türgi poolt okupeeritud Süüria linnad, sealhulgas Afrini". Samas ei välista Ankara võimalikke relvakokkupõrkeid Türgi ja Süüria sõjaväeüksuste vahel.

Türgi presidendi nõunik Yasin Aktay ütles, et riigi armee annab kokkupõrke korral piiril vastulöögi. Kommenteerides kurdide kokkulepet ametliku Damaskusega, märkis Aktay, et see on märk "vaenulikkusest Türgi suhtes".

Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) Sõjalis-poliitiliste uuringute keskuse direktor, ajalooteaduste doktor Aleksei Podberjozkin kommenteeris raadios Sputnik Süüria poole tegevust.

"See on Süüria valitsuse kohustus. Türgi väed asuvad nüüd Süürias ja on seal okupeerinud osa riigi territooriumist.Kui nad suruksid sealt välja ainult terroristlikud üksused ja naaseksid siis tagasi oma territooriumile, siis operatsioon sellega lõppekski... Kuid siin ei suuda me isegi ette kujutada, kui palju vägesid sellesse tsooni jäetakse.

9. oktoobril teatas Türgi president Recep Tayyip Erdogan Süüria põhjaosas operatsiooni "Rahuallikas" alustamisest, mis on suunatud Türgis keelatud Kurdi Tööpartei ja terroriorganisatsiooni Islamiriik* vastu. Türgi lennuvägi ründas samal päeval Ras al-Ainit ja mitmeid teisi Süüria piiriäärseid linnu. Maaväeüksuste operatsioon algas hiljem.
Süüria võimud on Türgi okupatsioonipoliitika Süüria põhjaosas korduvalt hukka mõistnud. Venemaa teatas, et Ankara peab hoiduma tegevustest, mis võivad takistada alates 2011. aastast kestnud Süüria konflikti lahendamist.

* Venemaal on keelatud terroristlik organisatsioon.

*Террористическая организация, запрещенная в России.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

EL võib anda hoobi Türgi turismile
Erdoğan on ühtaegu nii Merkeli kui Trumpi põlvili surunud
Türgi kindral avas Ankara ja Washingtoni vahelise konflikti tagamaid
Kuidas reageerib Venemaa Türgi sissetungile Süüriasse
Tagid:
kurdid, sõjaline kontingent, Türgi, Süüria

Peamised teemad