08:55 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
Türgi sõda kurdide vastu (30)
77 0 0

Türgi sõjalise operatsiooni käigus kinnipidamiskohast põgeneda võivad ISISe* võitlejad kujutavad endast ohtu mitte ainult Süüriale ja Iraagile, vaid ka Euroopale, kuhu nad raskusteta pääsevad.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Venemaa strateegiliste uuringute instituudi ekspert Vladimir Fitin selgitas raadio Sputnik eetris, miks Türgi operatsioon Süürias on Euroopale ohtlik.

USA president Donald Trump nõudis, et Türgi ja kurdid ei lubaks vahistatud Islamiriigi* terrorirühmituste võitlejate põgenemist vahi alt. Venemaa strateegiliste uuringute instituudi eksperdi Vladimir Fitini sõnul võib selline probleem tõepoolest tekkida.

Vabanevad ISIS*e võitlejad kujutavad endast ohtu mitte ainult Süüriale ja Iraagile, vaid ka Euroopale, kuhu nad raskusteta pääsevad hõlpsalt, ütles ekspert.

"Olukorra areng sõltub kõigi Süüriaga seotud jõudude tegevusest. Nendeks on ÜRO, USA, Euroopa Liit ja Venemaa. Tegelikult nõuavad kõik Türgi operatsiooni peatamist. Kui see peatatakse, pole ohtu, et ISISe* võitlejad laagritest, kus nad asuvad, välja pääseksid" lõpetas Fitin.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Türgi sissetung Süüriasse põhjustas rahvusvahelise üldsuse äärmiselt negatiivse reaktsiooni. Damaskus on Türgi okupatsioonipoliitika Süüria põhjaosas korduvalt hukka mõistnud.

Venemaa teatas, et Türgi peaks vältima alates 2011. aastast kestnud tegevusi, mis võivad segada Süüria konflikti lahendamist.

Ameerika Ühendriigid, Euroopa Liit, sealhulgas Eesti, mõistsid Türgi sõjalise operatsiooni Süürias hukka.

* Venemaal keelatud terroristlik organisatsioon.

Vladimir Fitini venekeelset intervjuud saate kuulata siit:

Фитин объяснил, почему турецкая операция в Сирии опасна для Европы
Lugege lisaks:

Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)

Samal teemal

Süüria armee hävitas sadu ISISe* võitlejaid
Türgi sõjaväelased tungisid Süüriasse ja hõivasid järjekordse linna
Lavrov rääkis, mida ta Trumpi tegevusest Süürias mõtleb — video
Türgi sõjaline operatsioon Põhja-Süürias: selle eesmärgid ning mõju USA-le
Tagid:
Euroopa, terrorivõitleja, ISIS, kurdid, Türgi, Süüria

Peamised teemad