21:38 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
"Noor kaardivägi": Eestis keelatud (7)
114 0 0

Eesti diplomaatiliste esinduste ees Peterburis ja Moskvas toimuvatel aktsioonidel nõutakse Eestilt vabandamist Venemaa-vaenuliku tegevuse pärast noorte venelaste vastu.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Ühiskondlik-poliitilise liikumise "Ühtse Venemaa Noor Kaardivägi" aktivistid korraldavad Eesti peakonsulaadi ees Peterburis ja Moskvas asuva saatkonnahoone ees pikettide sarja, eesmärgiga nõuda Eesti poolelt vabandamist Noore Kaardiväe aktivistide Schengeni tsooni mittelubamise eest.

Александр Маликов - руководитель Санкт-Петербургского регионального отделения МГЕР
© Фото : МГЕР
Noore Kaardiväe Peterburi piirkondliku osakonna juhataja Aleksandr Malikov
Sellest teatas RIA Novosti viitega Noore Kaardiväe Peterburi piirkondliku filiaali juht Aleksandr Malikovile.

Tallinna ebasõbralikud teod

Üks "Ühtse Venemaa Noore Kaardiväe" osalejaid on kantud isikute nimekirja, kellel on keelatud kümne aasta vältel siseneda Eesti Vabariigi territooriumile.

Eesti siseministeeriumi veebisaidil oleva andmebaasi kohaselt on sarnased otsused langetatud veel kolme tema kolleegi suhtes. Hiljem selgus, et keeld oli reaktsiooniks sellele, et 9. mail 2019 osalesid organisatsiooni aktivistid Eestis koraldatud kampaanias "Surematu polk". Üritus toimus rahulikult, misjärel lahkusid osalejad riigist.

"Me saime sellest teada alles siis, kui meie aktiviste piiridel kinni pidama hakati, Eesti pool keeldumise põhjust ei selgitanud – see juhtus alles pärast välisministeeriumi sekkumist. Usun, et sissesõidukeelu kehtestamine "Surematu polgu" tõttu on lugupidamatuse ja Eesti poole ebasõbraliku tahte avaldus omaenda ja Venemaa ajaloo lehekülgede suhtes," lisas Malikov.

Sputnik Eesti on juba teatanud, et Venemaa välisministeerium lubas "mitte jätta vastuseta" Eesti riigi käitumist Noore Kaardiväe aktivistide suhtes ning kutsus ÜRO, OSCE ja Euroopa Nõukogu inimõigusorganisatsioone üles tekkinud olukorrale tähelepanu pöörama.

Lugege lisaks:

Teema:
"Noor kaardivägi": Eestis keelatud (7)

Samal teemal

Euroopa Liidu "raskekaallased" seavad Schengeni tuleviku kahtluse alla
Leedu ei lubanud riiki "kaasmaalaste fondi" esindajaid
Valitsus kehtestab sissesõidukeeld nn Magnitski nimekirjas olevatele isikutele
Sajad tallinlased kogunesid "Surematu polgu" üritusele
Tagid:
sissesõidukeeld, protestiaktsioon, Moskva, Eesti, Venemaa

Peamised teemad