12:39 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
Greta Thunberg — uus mõistatus (8)
125 0 0

Politoloog Pavel Šipilin leidis europarlamendi liikme avalduses kinnitust, et noorte kliimakaitse meeleavaldusi rahastati Greta Thunbergi projekti raames.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Euroopa Parlamendi saadik Jörg Moyten peab vajalikuks uurida Euroopa riikide noorte keskkonnaalaste tegevuste võimalikku rahastamist Venemaa poolt. Poliitik saatis vastava taotluse Euroopa Komisjonile, teatab RT.

Politoloog Pavel Šipilini sõnul kinnitavad EP saadiku sellised üleskutsed versiooni, et Greta Thunbergi projekt näib sõltumatuna vaid esmapilgul.

On selge, et seda tüdrukut Greta Thunbergi sunnitakse kohtuma ÜRO peasekretäri ja erinevate organisatsioonide juhtidega. Greta Thunberg on kunstlik ja väljast rahastatud projekt," ütles Pavel Šipilin intervjuus raadiole Sputnik.

Алексей Наседкин
Politoloog Pavel Šipilin

Mis puutub kogu loosse Venemaa jälje otsimisest, siis usub politoloog, et selle initsiatiivi taga võivad seista Greta Thunbergi projekti loonud jõud.

See on tavaline rahvusvaheline praktika, et nad süüdistavad pattudes süütuid ja teiselt poolt taotlevad vaid oma ärilisi eesmärke," lõpetas politoloog.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 16-aastane rootslanna Greta Tunberg saavutas pärast esinemist ÜRO kliimaalasel tippkohtumisel laialdase populaarsuse.Thunbergi peetakse koolinoorte ja üliõpilaste rahvusvahelise liikumise "Reede tuleviku nimel" (i.k. FridaysForFuture) asutajaks, milles osalejad korraldavad erinevaid keskkonda kahjustavate tegevuste vastaseid aktsioone.

© Ruptly
Greta Thunberg — uus mõistatus poliitikutele

Thunbergi ÜRO-s kõnet kommenteerides kahetses Venemaa president Vladimir Putin, et "keegi kasutab lapsi ja teismelisi oma huvides". Riigipea märkis, et ei jaga "üldist vaimustust Greta Thunbergi kõne üle".

Politoloog Pavel Šipilini venekeelset intervjuud saate kuulata siin:

Политолог нашел подтверждение финансирования проекта "Грета Тунберг"
Lugege lisaks:

Teema:
Greta Thunberg — uus mõistatus (8)

Samal teemal

ÜRO kliimkohtumine: Eestist võidakse teha ülemaailmne "patuoinas"
Häirekell kõigile - Venemaa kliima muutub
Trump viskas nalja kliima soojenemise üle
Greta Thunbergi jälgedes — järjekordne kliimastreik Tallinnas
Tagid:
uurimine, keskkonnakaitse, protest, rahastamine, Euroopa Parlament, Greta Thunberg

Peamised teemad