13:07 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
40 0 0

ÜRO peasekretär António Guterres on Moskvaga samal seisukohal ÜRO Peaassamblee töös osalema pidanud Venemaa diplomaatidele Ameerika viisadest keeldumise küsimuses.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. ÜRO peakorteri asukohariigina ei täida USA vastuvõtjana endale võetud kohustusi – selle ilmekaks näiteks on Washingtoni keeldumine viisade andmisest mitmele Venemaa diplomaadile. Venemaad toetas selles küsimuses ka ÜRO peasekretär António Guterres.

Venemaa diplomaatidele viisade väljastamata jätmise küsimust arutati teisipäeval ÜRO vastava komitee istungil. Venemaa Föderatsiooni esindaja asetäitja ÜROs Gennadi Kuzmini sõnul leidis Moskva seisukoht istungil märkimisväärset toetust.

"Suutsime veenda paljusid riike, et oleme õigel positsioonil, et meie nõudmised on õiglased ja et vastuvõttev riik ei täida peakorteri lepingust tulenevaid kohustusi," tsiteeris teda RIA Novosti.

Kuzmin lisas, et kohtumisel tehti teatavaks ÜRO peasekretäri António Guterrese avaldus.

"Ta jagab täielikult meie seisukohta. See argument tundub naeruväärne, kuid seda võib pidada ainult õiguslikuks põhjenduseks. Peame seda eranditult vabanduseks," rõhutas Gennadi Kuzmin.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mitmed Venemaa delegatsiooni liikmed, kes pidid osa võtma ÜRO üritustest New Yorgis, jäid Ameerika poole süü tõttu viisata. USA selgitas viisade väljastamata jätmist algselt "tehniliste põhjustega".

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova nimetas olukorda kommenteerides Ameerika poole käitumist "ennekuulmatuks lugupidamatuse näiteks" ÜRO liikme suhtes. Tema sõnul ei ole USA maailmaorganisatsiooni võõrustajana oma kohustusi täitnud.

Washingtoni selline tegevus vastuvõetamatu, kuna USA pool rikub oma rahvusvahelisi kohustusi. Ta lisas, et selline samm nõuab Moskva ja ÜRO teravat reageerimist.

USA ebasõbraliku viisapoliitika taustal tegi Venemaa ÜRO esindaja esimene asetäitja Dmitri Poljanski ettepaneku viia ÜRO esimese komitee istungid New Yorgist üle Viini või Genfi.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Vene välisministeerium soovitas ÜRO Julgeolekunõukogul "keemiarünnaku" ohver ära kuulata
Eesti ei tõmmanud "saksa" ees küüru selga: piirivalvurid ei lubanud USA kodanikku riiki
Lavrov ÜRO-s: kes valmistab maailma ette tuumasõjaks ja kes selles sõjas võidu võtab
USA tahab jälgida viisataotlejate sotsvõrgustikku
Tagid:
USA, keeldumine, viisa, Venemaa, peasekretär, ÜRO

Peamised teemad