09:15 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
45 0 0

MGIMO Euroopa õiguse kateedri dotsent Nikolai Topornin kommenteeris olukorda, millega Suurbritannia peaminister Boris Johnson pärast kuninganna Elizabeth II troonikõne pidamist silmitsi seisab.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Elizabeth II kinnitas oma troonikõnes Suurbritannia valitsuse plaani viia riigi lahkumine Euroopa Liidust lõpule hiljemalt selle aasta 31. oktoobriks.

Kuninganna sõnul on Johnsoni valitsuskabinet juba ette valmistanud mitmeid seaduseelnõusid, kasutamaks ära kõiki võimalusi, mis Suurbritanniale pärast Brexitit avanevad.

Королева Великобритании Елизавета II во время торжественной церемонии празднования 70-летия высадки союзников в Нормандии
© Sputnik / Сергей Гунеев
Suurbritannia kuninganna Elizabeth II Normandias toimunud liitlaste maabumise 70. aastapäeva tähistamise tseremoonial

"Minu valitsus kavatseb viia riigi lahkumise Euroopa Liidust ellu 31. oktoobril, ta kavatseb välja töötada uue partnerlusleppe EL-ga, mis põhineb vabakaubanduse ja vastastikku kasuliku koostöö põhimõtetel," tsiteeris RIA Novosti Elizabeth II öeldut.

MGIMO Euroopa õiguse osakonna dotsendi Nikolai Topornini sõnul näitavad Boris Johnsoni poolt varem esitatud seaduseelnõud tema otsustavust Brexiti küsimuses kompromisse mitte teha.

Эксперт Николай Топорнин
© Фото : topornin
MGIMO Euroopa õiguse osakonna dotsendi Nikolai Topornin

"Pean ütlema, et ta tegi ettepanekud seitsme seaduseelnõu kohta, mis on otseselt Brexitiga seotud. Lisaks esines ka Corbin ja ütles, et Johnsoni valitsusel on "miinus 45 saadikut". Nii märkis ta sarkastiliselt, et Johnsonil pole parlamendis enamust. Sellest lähtuvalt pole mingit võimalust seaduse vastuvõtmiseks, millele Johnson alamkojas heakskiitu saada soovib. Sellegipoolest eelnõud esitati ja need väljendavad Johnsoni tahet minna oma teed, mille ta juba tänavu juulis ära otsustas," ütles Topornin raadiole Sputnik antud intervjuus.

Seega ütleb Suurbritannia valitsusjuht eksperdi sõnul: "Siin on minu kaardid, ma panen need lauale."

Борис Джонсон
© Sputnik / Алексей Филиппов
Boris Johnson

"Ta tegi ettepaneku vastu võtta 26 seadust – mis on tegelikult laiaformaadiline valimismanifest – ja ütles, et "kui te mind ei toeta, siis olen valmis ennetähtaegseteks parlamendivalimisteks. " Seega andis ta palli opositsioonile üle," lõpetas Nikolai Topornin.

Речь королевы помогла Джонсону перекинуть "мяч" оппозиции, считает Топорнин

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, peab Suurbritannia Euroopa Liidust lahkuma selle aasta 31. oktoobril. Varem on Boris Johnson korduvalt öelnud, et Brexit toimub igal juhul – kas ELiga sõlmitud kokkuleppega või ilma selleta. Tema sõnul algab pärast Euroopa Liidust lahkumist uus ajastu – tee õitsengule, mis teeb Suurbritanniast "suurepäraseima koha Maa peal".

Lugege lisaks: 

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
opositsioon, Brexit, Elisabeth II, Boris Johnson, Suurbritannia

Peamised teemad