17:18 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
46 0 0

Riia visiidi käigus tänas Ukraina riigipea Vladimir Zelenskõi Läti ametivõime pakkumise eest ravida Ukraina mereväelasi, kes Venemaal vahi all olid.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Ukraina mereväelased läbivad Lätis taastusravi kuuri. Sellest rääkis oma Riia visiidi ajal Ukraina president Vladimir Zelenskõi.

Tegemist on sõjaväelastestega, kes olid hiljuti Vene Föderatsiooni piiri ebaseadusliku ületamise eest Venemaal vahi all ja hiljem Ukrainale üle anti.

Президент Латвии Эгилс Левитс и президент Украины Владимир Зеленский
Läti president Egils Levits ja Ukraina president Vladimir Zelenskõi

"Hiljuti kutsus Läti valitsus vangistusest naasnud Ukraina meremehi taastusravile," ütles Zelenskõi ajakirjanikele pärast kõnelusi Läti presidendi Egils Levitsiga. Ta tänas Läti poolt Ukraina sõjameeste saatuse eest hoolitsemise eest.

Ukraina presidendi visiit Lätti algas 16. oktoobril. Presidendikantselei teatel on Zelenskõi juba kohtunud oma Läti kolleegi Levitsi ja Läti seimi spiikri Ināra Mūrniece'ga. Visiidiprogramm hõlmab ka läbirääkimisi Vabariigi peaministri Krišjanis Kariņšiga.

Visiidi ajal külastab Ukraina president Riia ukraina kooli ja Läti okupatsioonimuuseumi. Zelenskõi viibimine Läti pealinnas lõpeb osalemisega Antonijase tänaval asuva mälestustahvli avamistseremoonial "Ukraina rahvavabariigi" esimese diplomaatilise esinduse auks, mis tegutses linnas 1920. aastatel.

Siiani pole teada, kuhu Vladimir Zelenskõi pärast Lätit suundub. Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, oli Ukraina juhi oktoobrikuu plaanides ka külaskäik Tallinna. Oktoobri alguses plaane kohandati – Eesti välisministeerium kinnitas, et Zelenskõi visiit võib toimuda alles novembris. Samas on võimalik, et plaanid muutuvad taas ja pärast Lätit külastab Ukraina president ka Eestit.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti politoloog: Ukraina pärast ei maksa juuksekarva lõhki ajada
Ukraina migrantide arv läidab Eesti rahvuslastes armastuse venelaste vastu
Hakkab peale: valgevenelaste ja ukrainlaste viisad muutuvad tasulisteks
Eesti suursaatkond: Venemaa ja Ukraina vangide vahetus on "suurepärane tehing"
Tagid:
Riia, ravi, mereväelased, Ukraina, Volodõmõr Zelenskõi, Läti

Peamised teemad