04:50 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
41 0 0

Briti seadusandjad lükkasid edasi Brexiti leppe üle hääletamise, toetades muudatusettepanekut, mis nõuab kõigi vajalike õigusaktide vastuvõtmist enne seda ning sisuliselt Brexitile lisaaja küsimist.

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Parlamendi alamkoda toetas laupäeval Oliver Letwini muudatusettepanekut, mis nõuab valitsuselt ajapikenduse taotlemist järgmise aasta 31. jaanuarini, kuni kõik lahkumisleppe rakendamiseks vajalikud õigusaktid on heaks kiidetud.

Peaminister Boris Johnsoni sõnul tutvustab valitsus juba järgmisel nädalal seadusi, mis on vajalikud 31. oktoobril toimuvaks Brexitiks.

Euroopa Liidu ja Suurbritannia läbirääkijad jõudsid Brexiti küsimuses kompromissile, kirjutas kolmapäeval Twitteris Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker. Suurbritannia peaminister Boris Johnson kinnitas seda infot ja kutsus parlamenti üles dokumenti toetama.

Suurbritannia peab 31. oktoobril Euroopa Liidust lahkuma, kuid Brexitiga seotud asjalood on ummikusse jooksnud – riigi parlament ei ole päri EL-iga sõlmitud kokkuleppega selle praegusel kujul, ent on ka kategooriliselt leppeta Brexiti vastu.

Ettekäändeks tuuakse Iirimaa piiri küsimus, majanduspiir moodustuks praeguse leppe kohaselt Inglismaa ja hetkel tema kontrolli all oleva Põhja-Iirimaa vahele.

Varem Brexiti leping parlamendis kolm korda tagasi lükanud.

Lugege lisaks: 

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
majandus, poliitika, hääletamine, parlament, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad