16:17 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
Türgi sõda kurdide vastu (30)
7010

Süüria teabeagentuur SANA teatas USA sõjaväeveokite saabumisest Iraagist Süüriasse, et evakueerida Põhja-Süüriasse jäänud USA sõjaväelased.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Iraagist saabunud USA veoautode kolonn sisenes Süüriasse, et evakueerida riigi põhjaosas asuvad USA sõjaväebaasid Iraaki, teatas Süüria agentuur SANA. Varem ütles USA kaitseminister Mark Esper, et umbes tuhat Süüria põhjapiirkondadest välja viidud Ameerika Ühendriikide sõjaväelast paigutatakse Iraagi lääneossa.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 9. oktoobril alustas Türgi Süüria põhjaosas operatsiooni "Rahuallikas", mis algas kurdide vägede pihta suunatud õhurünnakutega. Operatsiooni eesmärk on luua Süüriasse puhvertsoon, millest peaks saama Türgi piirile kaitsevöö, kuhu Ankara plaani kohaselt peaksid Türgist ümber paiknema Süüria põgenikud.

Agentuur SANA nimetas operatsiooni agressiooniks, rahvusvaheline üldsus mõistis Ankara tegevuse hukka.

USA ja Türgi teatasid 17. oktoobril, et nad on kokku leppinud Türgi sõjaline operatsioon peatamises 120 tunniks, mille vältel kurdide üksused peavad lahkuma Türgi-Süüria piirile loodavast 30 km laiusest puhvertsoonist, mida Ankara kavatseb edaspidi kontrollida iseseisvalt.

Türgi president Tayyip Erdogan teatas reedel, et kui USA oma lubadusi kurdide üksuste väljaviimiseks turvatsoonist ei pea, jätkab Ankara Süürias alustatud sõjalist operatsiooni.

Lugege lisaks: 

Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)

Samal teemal

Carte ja blanche. USA tõmbas Türgile piirid
Kaitseminister Luik möönis Venemaa mõju ja autoriteedi kasvu
Ekspert selgitas Türgi sõjalise operatsiooni ohtlikkust Euroopa jaoks
"Süüria valitsuse kohustus." Süüria armee läks kurdidele appi
Tagid:
evakueerimine, operatsioon, USA, Türgi, Süüria, Põhja-Süüria

Peamised teemad