21:18 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
4910

Saksa meedia tunnustas Vladimir Putini väejuhi annet, mis on aidanud tal taastada Venemaa geopoliitilise mõju ja jätkata "suurt mängu".

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Venemaa presidendil õnnestus saavutada seda, millest targad väejuhid võivad ainult unistada - võita ilma sõdimata, kirjutab Saksa ajakiri Die Welt. Väljaanne märgib Venemaa edu geopoliitikas ja nimetab sümboolseks olukorda, kus Süüria põhjaosas positsioonidelt lahkuvate Ameerika sõduritele sõitsid vastu venelased.

Artikli autor Michael Stürmer tunnistab, et mõne aastaga on Vladimir Putin suutnud saavutada seda, mida keegi läänes ei uskunud. Sturmer märgib, et Kremli peremees on juba ammu suutnud geopoliitika Baltikumist Musta mereni oma kasuks kallutada.

Hinnates NATO sõjalis-poliitilise bloki praegust olukorda, tuletab artikli autor meelde, et alles hiljuti kiitles allianss oma tugevusega ja tema peakorteri ees Brüsselis lehvitavad jätkuvalt kõigi bloki liikmete lipud.
See pole esimene kord, kui Saksa meedia pöörab tähelepanu Vladimir Putini edule Venemaa positsiooni tugevdamisel maailmas.

Sputnik Eesti kirjutas ajalehes Thüringer Allgemeine avaldatud materjalist, et oma sammudega rahvusvahelisel areenil suutis Venemaa riigipea päästa oma kaasmaalased abituse tundest läänes ja taastada Venemaa uhkuse.

Venelaste usk oma presidenti tugevnes veelgi pärast seda, kui USA endine president Barack Obama üritas Venemaad alandada, nimetades seda "regionaalseks jõuks". Thüringer Allgemeine arvates said just siis "venelased lõplikult aru, et nad on kõik õigesti teinud".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Hirmutav sõprus - USA on Moskva ja Pekingi liidus ohtu märganud
Saksamaa pöördub näoga Venemaa poole - Moskva on rahul
Kas Venemaa kujutab ohtu NATO-le
Venemaa ei väljunud võidurelvastumisest - ta lihtsalt võitis selle
Tagid:
geopoliitika, lähivälismaa, Die Welt, Saksamaa, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad