01:57 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
64 0 0

USA õhujõududele kuuluvate strateegiliste pommitajate B-52H Stratofortress Musta mere kohal toimunud treeninglennu ajal simuleeris üks neist Krimmi poolsaare pommitamist.

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. Külma sõja haripunktis termotuumapommide peamiseks "kandjaks" ehitatud Ameerika strateegiline pommitaja B-52H Stratofortress harjutas Krimmi pommitamise stsenaariumi.

Mõlemad pommitajad startisid Suurbritannias Gloucestershires asuvast Fairfordi lennuväebaasist ja olid õhus 12 tunni vältel. "Euroopa liitlaste ja partnerite" all pidas Pentagon silmas Rumeeniat, Ukrainat ja Gruusiat, kelle sõjaväelastega B-52H suhtles.

© CC BY-SA 2.0 / ВВС США/сержант Стивен Адкинс/Дэвид Б. Глисон из Чикаго, Иллинойс
USA sõjakad provokatsioonid: Ameerika lennukid harjutasid Krimmi "pommitamist"

Boeing B-52H Stratofortresse toodeti aastatel 1952–1962 kui strateegilisi pommitajaid, mis on võimelised toimetama kaks suure võimsusega termotuumapommi ükskõik millisesse NSV Liidu punkti. Tänase päevani jääb see USA õhuväe peamiseks pikamaa pommituslennukiks. "Uusima" õhusõiduki vanus on 57 aastat ning 744-st toodetud masinast on tänaseks rivis 78, neist strateegiliste ülesannete lahendamiseks 34.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et USA õhuväe B-52H strateegilised pommituslennukid Stratofortress harjutasid korduvalt pommitamist ka Eesti õhuruumis ning 2019. aasta märtsis imiteeris üks neist paaril korral Venemaa Balti laevastiku baasi ründamist.

Vene Föderatsiooni sõjaliste teaduste akadeemia professori Vladimir Kozini sõnul on ameeriklased tuntud provokaatorid – sageli kasutavad nad selleks kõige räigemaid meetodeid.

Täpselt selliste hulka kuuluvad ka õppused strateegiliste pommitajatega, mil võivad pardal olla ka tuumarelvad – Venemaa piiride vahetus läheduses.

Ka Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov märkis kahetsusega, et Ameerika pommitajate ilmumine Venemaa piiride lähedale tekitab lisapingeid.

Venemaa kaitseministeerium on korduvalt kutsunud Washingtoni üles sellistest operatsioonidest loobuma, kuid Pentagon on pakkumistest seni keeldunud.

Lugege lisaks:

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Prankerid lollitasid Krimmi silda pommitama kihutanud ajakirjanikku
Tagid:
Venemaa, provokatsioon, pommitamine, B-52, pommitaja, USA, Krimm

Peamised teemad