06:40 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
9010

Ukraina valitsus lubas pärast erikomisjoni otsust ametlikult tunnustada mõningaid DRV ja LRV dokumente.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Mitmeid Donbassi isehakanud vabariikide (DRV ja LRV) asutuste väljastatud dokumente tunnustatakse Ukrainas nüüdsest ametlikult. Sellekohase määruse kehtestas Ukraina valitsus.

Ukraina valitsuse määrusest selgub, et tunnustamisele kuuluvad meditsiinilist laadi dokumendid, samuti sünni- ja surmatunnistused.

Rõhutatakse, et tunnustamisotsus on tehtud "Namibia erandite" raames, mis lubavad legaliseerida mõningaid dokumente inimõiguste kaitse tagamise eesmärgil.

Valitsuses täpsustati, et Kiievi kontrolli all mitteolevatel Donbassi aladel väljastatud sünni- ja surmatunnistuste kehtivuse tunnustamise küsimustega hakkab tegelema erikomisjon. Seejuures hakatakse tööle dokumentidega lähenema rangelt individuaalselt.

On teada, et Ukraina kaotas kontrolli enamiku Donetski ja Luganski oblasti territooriumi üle 2014. aastal pärast põhiseadusevastast riigipööret Kiievis.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, kuulutati nende sündmuste tulemusel välja Donetski Rahvavabariik (DRV) ja Luganski Rahvavabariik (LRV). Uued Ukraina võimud keeldusid tunnustamast Donbassi rahva valikut ja saatsid piirkonda väed — algas verine kodusõda.

Moskva omakorda on Kiievit korduvalt üles kutsunud sõjategevust lõpetama ning istuma Donetski ja Luganski esindajatega läbirääkimiste laua taha. Ukraina võimud on kõiki Venemaa ettepanekuid eiranud.

Seejuures on nad teatanud, et otseseid läbirääkimisi "terroristidega" pidada on lubamatu. Terroristide all mõeldakse Kiievis kõiki Donbassi elanikke, kes keelduvad tunnustamast Ukrainas riigipöörde tagajärjel kehtestatud võimu legitiimsust.

Lugege lisaks:

Samal teemal

"Don-passide" protsess läks käima: esimesed Donbassi elanikud said kätte Venemaa passid
Lavrov kutsus Zelenskõid üles kasutama võimalust lahendada Donbassi konflikt
Venemaa saatkond: Eesti ühines Donbassi humanitaarblokaadiga
Tagid:
dokument, Luganski RV, Donetski RV, Ukraina, Donbass

Peamised teemad