15:28 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
69 0 0

NATO tippkohtumisel Brüsselis sõlmisid kolme Balti riigi kaitseministrid uuendatud kokkuleppe ühise Balti õhuseiresüsteemi BALTNET juhtimiskeskuse kohta.

TALLINN, 25. oktoober— Sputnik. Oma õhuruumi julgeoleku on Eesti, Läti ja Leedu võimud usaldanud ühise Balti õhuseiresüsteemi BALTNET* ühtsele juhtimiskeskusele.

Юри Луйк на встрече министров обороны стран-членов НАТО в Брюсселе
© Фото : Kaitseministeerium
Kaitseminister Jüri Luik NATO riikide kaitseministrite kohtumine Brüsseli tippkohtumisel

NATO riikide kaitseministrite kohtumine Brüsseli tippkohtumisel ajendas Eesti kaitseministrit Jüri Luike ning tema Läti ja Leedu kolleegi sõlmima uuendatud kokkuleppe BALTNETi kohta.

NATO kaitseministrid arutasid neljapäeval lisaks viimaseid arenguid Süürias, Türgi samme piirkonnas ning NATO operatsioonide ja väeloomega seonduvaid küsimusi.

Kolme Balti riigi kaitseministrid kohtusid lisaks NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Tod Woltersiga, et arutada Balti piirkonna kaitsega seotud küsimusi. Kaitseministrite ühisel õhtusöögil olid kõne all hübriidohtude ning kerksusega seotud teemad.

Юри Луйк на встрече министров обороны стран-членов НАТО в Брюсселе
© Фото : Kaitseministeerium
Kaitseminister Jüri Luik NATO riikide kaitseministrite kohtumine Brüsseli tippkohtumisel

Reedel oli plaanis koormajagamise ning heidutuse ja kaitse teemaline töösessioon, kus NATO peasekretär tutvustas oma nägemust kuidas käsitletakse teemat aasta lõpus Londonis toimuval riigipeade kokkusaamisel. Kahepäevase kohtumise Brüsselis lõpetas Afganistanile keskenduv arutelu.

*BALTNET on Eesti, Läti ja Leedu ühine õhuseiresüsteem. 1998. aastal alanud projekti eesmärk on tuvastada, vaadelda ja kontrollida Balti regiooni õhuruumi lennuliiklust.

NATO õhukaitsesüsteemi osana on BALTNET-i ülesanne lisaks õhuseirele ka lennujuhtimine ja õhuturbeoperatsioonide taktikaline juhtimine.

Eestil, Lätil ja Leedul on igaühel ka oma õhuoperatsioonide juhtimiskeskus, mis võtab vastu ja kuvab kolmerahvuselise meeskonna tööna kokku pandud õhuruumipilti.

Riiklike keskuste põhiülesanne on rahvusliku õhuruumi puutumatust jälgida ja osaleda lennuvahendite identifitseerimisprotsessis. Eesti õhuoperatsioonide juhtimiskeskus paikneb Ämaris. (Allikas: Eesti Kaitsevägi).

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
Jüri Luik, Brüssel, NATO, kaitseministeerium, Eesti, Balti riigid, Baltnet

Peamised teemad