03:49 18. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB70.3938
KAV tahab saada Venemaa sõjaväebaasi, illustreeriv foto

Kesk-Aafrika Vabariik tahab saada Venemaa sõjaväebaasi

© Sputnik / Виталий Аньков
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (179)
2510

Kesk-Aafrika Vabariik (KAV) uurib võimalust asutada riiki Venemaa sõjaväebaas. See on võimalik sõjalise koostööleppe raames, mille Venemaa ja KAV valitsus on sõlminud 2018. aasta augustis.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Sellest teatas intervjuus RIA Novostile president Faustin-Archange Touadéra. Praegu tegutseb riigis Berengo väljaõppekeskus, kus kohalikud sõdurid õpivad Vene instruktorite käe all relvi käsitsema ja omandavad lahingute pidamise meetodeid.

"Me töötame koos oma kaitseministeeriumi ja Venemaa kaitseministeeriumiga selle küsimuse kallal edasi, et uurida võimalusi," ütles Faustin-Archange Touadéra.

Sellest, et vabariiki võib ilmuda Venemaa sõjaväebaas, rääkis jaanuaris kaitseminister Marie-Noëlle Koyara. Tema sõnul on see võimalik sõjalise koostööleppe raames, mille Venemaa ja KAV valitsus on sõlminud 2018. aasta augustis.

Olukord KAVis teravnes 2013. aasta detsembri alguses, kui Banguis algasid kokkupõrked sõdalaste ja neile vastupanu osutavate kristlastest ülestõusnute vahel. Alles selle aasta alguses sõlmisid Touadéra ja relvastatud grupeeringute esindajad rahulepingu, et teha lõpp aastatepikkusele konfliktile.

Muuhulgas tuleb korraldada vabad valimised, valitsus kohustus tagama erakondade ja poliitiliste liikumiste asutamise vabaduse ning looma tingimused sõjapõgenike tagasitulekuks.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (179)

Samal teemal

Relvastus
Venemaa–Aafrika tippkohtumine
Ajakirjanike surm Aafrikas: miks need, kes nad sinna saatsid, valetavad
Tagid:
sõjaväebaas, Venemaa, Kesk-Aafrika Vabariik

Peamised teemad