05:48 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
Türgi sõda kurdide vastu (30)
6310

Süürias olevad kurdi enesekaitseüksused viiakse 30 kilomeetri kaugusele Türgi piirist ja seda jälgivad Venemaa sõjaväepolitsei esindajad.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. Venemaa sõjaväepolitsei aitab tagada kurdide enesekaitseüksuste ja nende relvastuse tagasitõmbamist Süüria-Türgi piirist 30 kilomeetri kaugusele sisemaale, nagu nõuab uus Vene-Türgi kokkulepe.

Sellest teatas RIA Novosti, viitega sõdivate poolte lepituskeskuse ülem kindralmajor Sergei Romanenkole.

Romanekno sõnul tegutsevad Venemaa sõjaväelased Süüria territooriumil väljaspool Türgi sõjalise operatsiooni Rarahuallikas piirkonda.

Kaasabi kurdide tagasitõmbamisele osutatakse kuni teisipäeva, 29. oktoobril kella 18.00-ni kohaliku aja järgi (langeb kokku Eesti ajaga).

Tema sõnul on erandiks Venemaa sõjaväepolitsei patrullimarsruutidel ainult Qamishli linn. Kõik kurdi üksused peavad lahkuma ka Manbijist ja Tal Rifatist.

Rõhutatakse, et Venemaa pool tegutseb vastavalt Moskva ja Ankara vahelisele vastastikuse mõistmise memorandumile, mille Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan allkirjastasid 22. oktoobril Sotšis.

Läbirääkimiste ajendiks oli olukorra eskaleerumine Süürias pärast Türgi kurdidevastase operatsiooni Rahuallikas algust.Dokument sisaldab 10 punkti, mis kirjeldavad Moskva ja Ankara edasisi samme Süüria küsimuse rahumeelse lahendamisel, eriti Venemaa sõjaväepolitsei ja Süüria piiriteenistuse sisenemist Süürias väljaspool Türgi sõjalise operatsiooni Rahuallikas piirkonda.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaa kaitseministeerium toimetas 27. oktoobril Süüriasse Khmeimimi õhubaasi sõjaväepolitsei vajaduseks kümneid soomukeid Tigr ja Taifun.

Soomukid patrullivad Põhja-Süürias Kurdi enesekaitseüksuste ja Türgi armee eralduspiirkondades. Varem saabus Süüriasse umbes 300 Venemaa sõjaväepolitseinikku.

Lugege lisaks:

Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)

Samal teemal

"Ühist keelt ei leitud". USA loobus toetamast Türgi operatsiooni Süürias
Rooda: Türgi ise muudab kurdid terroristideks
USA "pani kurdid tanki" ja tegi vastutuse nende kaitsmise eest Süüria mureks
Kurdid loopisid Süüriast lahkuvaid Ameerika sõjaväelasi tomatite ja kividega
Tagid:
memorandum, sõjavägi, Venemaa, kurdid, Türgi, Süüria

Peamised teemad