02:14 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
9301

Venemaa välisministeeriumi Rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) sõjaliste-poliitiliste uuringute keskuse juhtivekspert loetles NATO tegevuse tegelikud eesmärgid Balti riikides.

TALLINN, 29. oktoober — Sputnik. Venemaa Globaalse julgeoleku-uuringute instituudi teadusnõukogu liige, Venemaa välisministeeriumi Rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) sõjalis-poliitiliste uuringute keskuse juhtivekspert Vladimir Kozin kommenteeris järjekordseid "õuduslugusid" Venemaa ohust Baltimaadele.

Politoloog väidab, et Venemaa juhtkonnal pole kunagi olnud ega ole kavatsust Balti riikidesse tungida.

Kommenteerides Jamestowni fondi hiljutist ettekannet mingist "ohust", mida Venemaa väidetavalt Leedule, Lätile ja Eestile kujutab, märkis MGIMO ekspert, et selliste dokumentide eesmärk on NATO liikmesriikidelt sõjaliseks vajaduseks võimalikult palju raha "välja ajada".
Kolmas eesmärk, nagu usub MGIMO ekspert, on hoida muutmata kujul elus NATO provokatiivne operatsioon nimega "Balti õhuturve".

"Tuletan meelde, et kõik alliansi tuumariigid - Suurbritannia, USA ja Prantsusmaa saadavad oma kahesuguse otstarbega õhusõidukуid, mis võivad kanda nii tava- kui ka tuumarelva, patrullima Venemaa piiride vahetusse lähedusse" ütles Kozin.

"Ja viimane eesmärk on pidevalt töödelda Baltimaade elanikke militaristlike ettevalmistuste tugevdamiseks," lisas Vladimir Kozin.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Jamestowni fond avaldas organisatsiooni vanemteaduri Richard Hookeri analüütilise raporti "Kuidas kaitsta Balti riike?" ("How to Defend the Baltic States"). Dokumendi autor kutsub NATOt üles välja töötama stsenaariumit "Venemaa agressiooni" tõrjumiseks Kaliningradi piirkonna hõivamisega.

Moskvas on varem korduvalt meelde tuletanud, et Venemaa sõjaline doktriin on olemuselt eranditult kaitseiseloomuga. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on allianss sellest hästi teadlik ja müüti "Venemaa ohust" kasutatakse ettekäändena Venemaa piiridel sõjalise kohaloleku suurendamiseks.

Venekeelset Vladimir Kozini intervjuud saate kuulata siit:

России чужая земля не нужна. Эксперт МГИМО успокоил страны Балтии
Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Poliitikaanalüütik: Venemaal ei ole plaani Eestit hõivata
Milliseks kujuneb NATO ja Venemaa sõda Baltimaades
Natolaste argipäev Baltimaades: "vihkavad üksteist ja naeravad käskude üle"
BALTBATi vaim äratati varjusurmast — NATO vajab mehi
Tagid:
tuumarelvastus, Venemaa, õhuturve, Baltimaad, NATO

Peamised teemad