15:11 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
4810

Kirill Võšinskil, kes teab omast käest, kuidas elu Ukrainas pärast 2014. aasta riigipööret muutus, valmis dokumentaalsari sellest, kuidas kodusõda Donbassi elanike saatusi mõjutas.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Rahvusvahelise infoagentuuri Rossija Segodnja tegevdirektor, portaali RIA Novosti Ukraina endine juht Kirill Võšinski, keda Kiiev pidas otsitud ettekäändel rohkem kui aasta vangistuses, tegi dokumentaalfilmi "Donbassi inimesed" (vene keeles "Люди Донбасса").

Filmi kangelased on Kagu-Ukraina elanikud, kes on viis aastat elanud sõja tingimustes, aga ka need, kes puutuvad igapäevaselt Donbassi probleemidega kokku - politoloogid, ajakirjanikud, vabatahtlikud. Sarja saab vaadata ria.ru YouTube kanalil, samuti RIA Novosti võrgulehel. Film koosneb kaheksast seeriast, mis ilmuvad YouTube'is igal nädalal.

"Täna käib Donbassis kodusõda, millest teatatakse iga päev uudistes. See on kestnud juba viis aastat ja ma tahtsin Donbassi inimestega rääkida sellest, mis nendega selle aja jooksul toimunud on, kuidas nad on selle ajaga muutunud, kuidas nad oma tulevikku ette kujutavad," rääkis Kirill Võšinski.

Projekti esimese seeria kangelanna on Donetski riikliku ülikooli rektor, tugeva iseloomuga naine Svetlana Bespalova.

Autori teiste vestluspartnerite hulgas on Horlivka administratsiooni juht Ivan Prihhodko, Gusaki-nimelise Donetski erakorralise ja taastuskirurgia instituudi juht Emil Fistal ja telesaatejuht, Šahtjorski põliselanik Dmitri Kulikov.

Kirill Võšinski kriminaalasi

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Ukraina julgeolekuteenistus pidas 15. mail 2018 kinni Venemaa ja Ukraina kodakondsusega RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski, kahtlustades teda riigireetmises ja "õõnestustegevuses". Teda ähvardas kuni 15-aastane vangistus.

Kohus pikendas kaheksal korral tema suhtes tõkendina vahi all pidamist. Kiievi apellatsioonikohus vabastas Võšinski 28. augustil 2019 isikliku käenduse vastu. 7. septembril naasis Võšinski Venemaa ja Ukraina kinnipeetavate vahetuse raames Moskvasse. Kuu aega hiljem määrati ta RIA Rossija Segodnja tegevdirektoriks.

Moskva on korduvalt teatanud Ukrainas Võšinski vastu esitatud süüdistuste absurdsusest. Venemaa välisministeerium kutsus rahvusvahelisi organisatsioone üles hukka mõistma Ukraina luureteenistuste tegevust ning Venemaa president Vladimir Putin nimetas olukorda enneolematuks ja absoluutselt vastuvõetamatuks.

Lugege lisaks:

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine
Tagid:
dokumentaalfilm, Donbass, RIA Novosti Ukraina, Kirill Võšinskii

Peamised teemad