12:31 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
6410

RT kanal naeruvääristas tavapärasel viisil – iroonia ja sarkasmi abil – Venemaa liberaalse opositsiooni mõttevälgatusi.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Pärast Venemaa opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi avaldust, mille kohaselt "ei vaata RT kanalit keegi", postitas RT iroonilise videovastuse.

"See on Roger Waters, Pink Floydi asutaja. Ta elab Ameerikas ega vaata kunagi RT-d. Ja see on Emir Kusturica, kuulus režissöör, ta elab Serbias ega vaata samuti kunagi RT-d," selgitab kaadritagune hääl naljaga pooleks.

Telekanal RT pälvis auväärse Adweek ARC Awardsi preemia
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Videos on esitatud katkendid Watersi ja Kusturica intervjuudest, kus nad väidavad, et vaatavad siiski telekanalit.

Video mainib "kollaste vestide" liikumist, milles osalejad Prantsusmaal meeleavaldusi korraldavad. Ühel aprillikuisel Pariisis toimunud meeleavaldusel toodi tänavale plakat, mis tänas RT-d protestide erapooletu kajastamise eest.

Video räägib ka Araabia ja Ladina-Ameerika riikidest, kus samuti "kunagi RT-d ei vaadata". Samal ajal kuvatakse ekraanil meediapublikut käsitlevate uuringute tulemusi, mis näitavad RT-saidi liidripositsiooni.

See pole Venemaa liberaalse opositsiooni esimene katse RT telekanalit laimata. Selle aasta oktoobris reageeris Navalnõi Twitteris avaldatud postitusele, kus võrreldi RT otseülekande vahendusel 29. septembril toimunud Moskva miitingu vaatajate arvu sündmuse otseülekande huvilistega kanalil "Navalnõi LIVE".

Eelkõige kasutas ta RT-i ekspertide ja saatejuhtide iseloomustamiseks selliseid sõnu nagu "idikad", "bomžid" ja " bomži-sõu".

RT America võitis telepreemia, edestades CNN-i
© Sputnik / Михаил Воскресенский

RIA Rossija Segodnja, telekanali RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris Navalnõi sõnu irooniliselt: selliseid väljendeid kasutavad tema arvates need, kes kontrollimatult vananevad, kuid tahavad siiski veel noortele meeldida.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, võib RT kiidelda mitte ainult suure vaatajahuviga, vaid ka Youtube'i salvestuste rekordiliste vaatamiste arvuga.

Kanali arvukad saated ja dokumentaalprojektid on korduvalt mainekail televõistlustel konkureerinud ja neid võitnud, edestades konkurente CNNist ja BBC-st.

Lisaks võib teid huvitada: 

Samal teemal

Ainult omadele: miks London RT-d ja Sputnikut ajakirjandusvabaduse konverentsile ei luba
Professor Morgan: miks ma RT-d täielikult toetan
RT kogub Saksamaal tuntust
Sputniku ja RT spetsialistid hakkavad Kõrgemas Majanduskoolis loenguid pidama
Zahharova: milleni on RT ja Sputniku kiusamine viinud
Tagid:
meedia, poliitika, Venemaa, opositsioon, RT, Aleksei Navalnõi

Peamised teemad