05:39 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
Greta Thunberg — uus mõistatus (8)
145 0 0

16-aastane keskkonnaaktivist Greta Thunberg oli jõudnud Rootsist paadi, rongi ja elektriautoga poolele teele Tšiilisse, kui järgmiseks kuuks kavandatud kliimakohtumine Santiagos ootamatult ära jäeti.

TALLINN, 2. november — Sputnik. Kuid kui reedel teatati COP25 uuest toimumispaigast Hispaanias, ei kergitanud Thunberg kulmugi, vaid palus lihtsalt küüti tagasi üle Atlandi.

"Kuna COP25 kolitud ametlikult Santiagost Madridi, vajan ma abi. Selgub, et olen reisinud teisele poole maailma, valesse suunda :)," kirjutas ta Twitteris.

"Nüüd tuleb mul leida moodus, kuidas novembris Atlandi ookean ületada... Kui keegi mind transpordi leidmisel aidata saaks, oleksin ülimalt tänulik," kirjutas neiu.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 16-aastane rootslanna Greta Tunberg saavutas pärast esinemist ÜRO kliimaalasel tippkohtumisel laialdase populaarsuse. Teda peetakse koolinoorte ja üliõpilaste rahvusvahelise liikumise "Reede tuleviku nimel" (i.k. FridaysForFuture) asutajaks, milles osalejad korraldavad erinevaid keskkonda kahjustavate tegevuste vastaseid aktsioone.

Greta Thunberg pälvis rahvusvahelise laste rahupreemia, mida annab välja laste õiguste kaitsega tegelev organisatsioon KidsRights. Pidulik auhinnatseremoonia toimub rahvusvahelisel lastepäeval, 20. novembril Haagis.

Thunbergi ÜRO-s kõnet kommenteerides kahetses Venemaa president Vladimir Putin, et "keegi kasutab lapsi ja teismelisi oma huvides". Riigipea märkis, et ei jaga "üldist vaimustust Greta Thunbergi kõne üle".

Venemaa politoloog Pavel Šipilin leidis europarlamendi liikme avalduses kinnitust, et noorte kliimakaitse meeleavaldusi rahastati Greta Thunbergi projekti raames.

Politoloog Pavel Šipilini sõnul kinnitavad EP saadiku sellised üleskutsed versiooni, et Greta Thunbergi projekt näib sõltumatuna vaid esmapilgul.

Lugege lisaks:

Teema:
Greta Thunberg — uus mõistatus (8)

Samal teemal

Greta Thunberg — uus mõistatus
Politoloog leidis kinnitust Greta Thunbergi projekti välisele rahastusele
Greta Thunberg — uus mõistatus poliitikutele — video
Euroopa otsib Venemaa seotust Greta Thunbergiga — video
Tagid:
kliimamuutused, keskkond, Atlandi ookean, Rootsi, Greta Thunberg

Peamised teemad