03:15 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
6610

Venemaa sünoptikute ennustuste kohaselt on õhutemperatuur öösel 3 kuni 8, päeval 8 kuni 13 soojakraadi.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Tuleval nädalal jõuab Kesk-Venemaale võimas lähistroopiline soojalaine, teatas vestluses telekanaliga Zvezda ilmakeskuse Fobos juhtivspetsialist Jevgeni Tiškovets, vahendab RIA Novosti

"Kogu see tagasihoidlik lumikate sulab ära ja talve esimesest "rünnakust" ei jää jälgegi," ütles ta kokkuvõtteks.

Varem on Venemaa Hüdrometeoroloogiakeskuse juht Roman Vilfand rääkinud, et novembris on õhutemperatuur Venemaa Euroopa-osas ja Lääne-Siberis normi lähedal, "kuid positiivsel foonil", Kaug-Idas aga üle normi.

Kõige suuremaid kõrvalekaldeid ülespoole prognoositakse Tšukotkal ja Kamtšatkal, Jakuutias, Magadani oblastis ja Habarovski krais.

Klimaatiline talv algab Venemaal sünoptikute ennustuste järgi alles kuu lõpus.

Maakera suurimas metsapiirkonnas - Siberis - toimuvad kliimamuutused toovad endaga kaasa muutused kogu maailmas, selle sõna kõige otsesemas tähenduses, vahendas Sputnik Eesti suvel.

Siberi föderaalse ülikooli ja Venemaa Teaduste Akadeemia Siberi osakonna V. N. Sukatšovi nimelise metsainstituudi teadurid uurisid mändide ja lehiste ainevahetust ja ennustavad, et ülemaailmse kliimasoojenemise tõttu vallutab mänd lehise põlised kasvukohad.

Tegemist pole vaid ühe puuliigi asendumine teisega kusagil Siberi taigas. Üks domineeriv liik tõrjutakse välja teise poolt, mis omandab piirkonnas domineeriva liigi staatuse. See ei tähenda ka mitte ainult muutusi metsa mullastikus ja isegi mitte ainult muutusi kogu Siberi metsavööndi fauna ja floora liigilises koosseisus.

Uuringu tulemused on avaldatud ajakirjas Agricultural and Forest Meteorology

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Saksa ja Šveitsi õpilased nõuavad tegusid kliimamuutuse vastu
Trump viskas nalja kliima soojenemise üle
Greta Thunbergi jälgedes — järjekordne kliimastreik Tallinnas
Tagid:
ilm, prognoos, Venemaa, kliima

Peamised teemad