00:06 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
130 0 0

USA armee kolonelleitnant Gary Lyke tunnistas oma riigi mahajäämust ühes konkreetses sõjalises sfääris. Tema hinnangul on Venemaal ja Hiinal, vastupidi, selles valdkonnas kindel ülekaal.

TALLINN, 6. november — Sputnik. USA abitus elektroonilise sõjapidamise (EW) ohtudele vastuseismisel võib neile konflikti korral Venemaa või Hiinaga kurjasti kätte tasuda, sest kolonelleitnant Gary Lyke'i sõnul kasutatakse Washingtoni nõrkust selles vallas kindlasti ära.

Näitena tõi ta asjaolu, et Ameerika sõdurid ei lülitanud õppuse ajal isegi oma mobiiltelefone välja, andes potentsiaalsele vaenlasele võimaluse nende täpset asukohta hõlpsalt kindlaks teha. Samuti unustavad nad varukommunikatsioonikanalite loomise juhuks, kui põhikanal on summutatud. Kolonelleitnandi sõnul raskendab sõjaväe väljaõpet ka korraldajate nõue, mis piirab elektroonilise sõjapidamise varustuse sisselülitamise aega ja kasutatava seadmestiku võimsust.

"Kui te küsiksite, kas oleme valmis tööks elektromagnetilise spektriga, vastaksin ei," ütles Lyke. Tema hinnangul kasutatakse hüpoteetilise sõjalise konflikti korral, näiteks Venemaa või Hiinaga, Ameerika Ühendriikide armee seda nõrkust kindlasti ära.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, võttis Venemaa kaitseministeerium 2018. aasta oktoobris kasutusele uusimad elektronsõjapidamise süsteemid "Samarkand" kõigis olulistes strateegilistes piirkondades, sealhulgas ka Kaliningradis.

Kõik need seatakse häirevalmidusse hiljemalt 10. novembriks 2019. "Samarkandi" kasutatakse ka kõigil pealveelaevadel – nii ristlejatel kui hävitajatel. Elektrooniliste sõjapidamissüsteemide põhiülesandeks on häirete tekitamine ja vaenlase kommunikatsiooni segamine.

Sõjaväekspert Aleksandr Žilini sõnul on "Samarkandide" kasutamine otseselt seotud keeruliste tingimustega, millesse "partnerid" Vene Föderatsiooni pannud on, sellega, et USA väljus lähi- ja keskmaa rakettide likvideerimise lepingust, samuti USA ründerakettide paigutamisega Venemaa piiride lähedale Ida-Euroopas.

Военный эксперт: мы не можем действовать так, как американцы

"Me ei saa tegutseda nii, nagu ameeriklased seda teevad. Kui nad midagi kavandavad, ignoreerivad nad täielikult tsiviilelanike turvalisust ja perspektiive. Me rakendame elektroonilisi sõjapidamissüsteeme, et oma vastase tegevust maksimaalselt keeruliseks muuta ja püüda viimase võimaluseni sõjalisest etappi vältida, et mitte inimesi surmaohtu seada, sealhulgas ka nende Ida-Euroopa riikide naiivseid kodanikke, kelle elava kilbi taha ameeriklased oma ründekomplekse paigutavad," ütles Žilin intervjuus raadiole Sputnik.

Tõepoolest, viimastel aastatel on Ameerika Ühendriikide ja NATO sõjaline aktiivsus Balti riikides enneolematult suurenenud. Läänes seletatakse seda vajadusega heidutada väidetavat "Vene ohtu". Samal ajal on Moskva korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ründa kunagi ühtegi NATO riiki.

Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров на пресс-конференции в Москве.
© Sputnik / Владимир Астапкович
Venemaa välisminister Sergei Lavrov

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on NATO sellest hästi teadlik, kuid kasutab legendi lihtsalt vabandusena suurema hulga varustuse ja pataljonide paigutamiseks Venemaa piiride lähedale. Samal ajal, nagu märkis Lavrov, on Venemaa oma riikliku julgeoleku ohtude neutraliseerimiseks vajalikke meetmeid rakendanud.

Lugege lisaks:

Samal teemal

NATO idarindel
Riigiduuma selgitas, miks USA Venemaa ja NATO tanke kokku loeb
Mitte päevagi provokatsioonita: USA harjutas Venemaa Balti laevastiku pommitamist — video
USA ekspert tunnistas Venemaa "tegelikuks suureks võitjaks" Süürias
Tagid:
elektrooniline, Hiina, sõjandus, Venemaa, USA

Peamised teemad