12:18 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
53 0 0

ÜRO Peaassamblee komitee toetas häälteenamusega Venemaa resolutsiooni natsismi ülistamise vastase võitluse kohta. Resolutsiooni vastu hääletas ainult kaks riiki — USA ja Ukraina.

TALLINN, 8. november — Sputnik. ÜRO Peaassamblee kolmas komitee, mis tegeleb sotsiaal-, humanitaar- ja kultuuriküsimustega, võttis häälteenamusega vastu Venemaa esitatud resolutsiooni eelnõu, mis puudutab võitlust natsismi ülistamise vastu.

Dokument ise kannab pealkirja "Võitlus natsismi, neonatsismi ja muude selliste tavade ülistamise vastu, mis soodustavad rassismi, rassilise diskrimineerimise, ksenofoobia ja nendega seotud sallimatuse tänapäevaste vormide õhutamist".

Resolutsioon soovitab riikidel rakendada vajalikke abinõusid, "sealhulgas seadusandluses ja hariduses, vastavalt oma rahvusvahelistele kohustustele inimõiguste alal, et vältida Teise maailmasõja tulemuste revideerimist ning Teise maailmasõja ajal toime pandud inimsusevastaste ja sõjakuritegude eitamist".

Dokumendi autorid mõistavad otsustavalt hukka natsismi ülistamise ja propagandaga seotud vahejuhtumid ja soovitavad tungivalt riikidel likvideerida kõik rassilise diskrimineerimise vormid kõigi sobivate vahendite, sealhulgas juriidiliste vahendite abil, kui asjaolud seda nõuavad.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, võtab ÜRO Peaassamblee Venemaa ja mitmete teiste riikide, sealhulgas OSCE liikesriikide algatusel alates 2005. aastast igal aastal vastu resolutsiooni natsismi ülistamise vastu. Seejuures hääletavad selle dokumendi vastu traditsiooniliselt ainult Kiiev ja Washington.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi
Eesti ei toetanud ÜRO-s Venemaa resolutsiooni võitlusest natsismi ülistamisega
Moskva juhtis suursaadiku tähelepanu natsismi heroiseerimisele Eestis
ÜRO toetas natsismi üle saavutatud võidu kuulutamist maailmapärandiks
Ajaloolane natsismi ülistamisest Leedus: aitab vaid põlvkondade vahetus
Tagid:
ÜRO Peaassamblee, Venemaa, resolutsioon, Ukraina, USA, natsism

Peamised teemad