14:58 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
58 0 0

Soome postitöötajate streik võib puudutada postiühendust naaberriikidega, sealhulgas Eestiga. Jõulukaardid ja kingipakid võivad kohale jõuda suure hilinemisega.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Postisaadetiste edastamine Soome ja Eesti vahel võib olla mitmeks nädalaks Soome postitöötajate ulatusliku streigi tõttu häiritud.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, algas esmaspäeval, 11. novembril posti- ja logistikavaldkonna ametiühingu PAU töötajate streik. Streigi põhjustasid kardinaalsed erimeelsused palga- ja töötingimuste küsimustes.

Meeleavalduste tulemusena hilineb postipakkide kohaletoimetamine mitme päeva jagu ning kirjade, ajakirjade ja reklaamvoldikute kohaletoimetamine on peatatud. Hommikuste ajalehtede kättetoimetamist streik ei mõjuta.

Streigi tõttu hilinevad ka paberkandjal arvekviitungid. Näiteks TAYS pikendab arvete tasumistähtaega 14-lt 30 päevani.

Postiteenistus on eelnevalt teatanud, et streik ei puuduta inimelu ja tervisega seotud kirju ja saadetisi, näiteks ravimeid sisaldavaid saadetisi.

Postitöötajate streik võib põhjustada viivitusi töötushüvitiste väljamaksmisel. Pensioniameti teatel võib viivitus tuleneda sellest, et klientide saadetud taotlused ei jõua õigeaegselt menetlusse.

Postitöötajate ametiühingu poolt korraldatud protestiaktsioonist võtab osa ligi 9000 inimest. Esialgu teatati, et postitöötajad streigivad kaks nädalat, aga juhul, kui pooled kokkuleppele ei jõua, võidakse streiki jätkata 8. detsembrini. See tähendab, et ka jõulukaardid ja kingipakid võivad kohale jõuda suure hilinemisega.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tallinnas ei jätku bussijuhte. Kas piirvanuse langetamine aitab?
Poliitiline organisatsioon kuulutas sõja bürokraatiale ja korruptsioonile
Siseminister Helme tegi ettepaneku tõsta võõrtööjõu palgamäära – mis on selle põhjuseks
"Ema, me ei peagi homme kooli minema!" — Eestit ähvardab õpetajate streik
Tagid:
streik, Eesti, ühendus, kiri, postitus, Soome, Eesti Post

Peamised teemad