04:29 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
38 0 0

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on oma valimislubadusi täitmata jättes teinud juba kolm viga, väitis Ukraina poliitik.

TALLINN, 14. november — Sputnik. Sellest rääkis Ukraina Rahvusliku Arengustrateegia platvormi juht Dmitri Spivak telekanali NewsOne saates, vahendab RIA Novosti.

Need vead, nagu Spivak lisas, viivad selleni, et peagi leiab aset parlamendi laialisaatmine ja valitsuse riigist väljakihutamine.

"Minu ennustus on järgmine: see valitsus kihutatakse veebruarikuus riigist minema! Ja juba suvel saadetakse parlament laiali," lausus poliitik.

Ta ennustas ka, et erakorralised valimised toimuvad Ukrainas kas tuleva aasta sügisel või 2021. aasta kevadel.

Sputnik Eesti kirjutas, et president Kersti Kaljulaid esitas septembris oma prognoosi Venemaa-vastaste sanktsioonide tulevikust ja rääkis avameelselt, miks Euroopa Ukrainast tüdinud on.

Eurooplaste väsimus on seletatav nähtavate edusammude puudumisega Kiievi võitluses korruptsiooni ja oligarhilise süsteemi vastu, arvas president Kersti Kaljulaid. Tema sõnul peaksid Ukraina uued võimud näitama, et areng muutub nüüdsest kiiremaks. 

Mõne aasta pärast on Ukrainasse jäänud ainult pool elanikkonnast — teine pool hakkab elama välismaal, arvab Ukraina välisminister Pavlo Klimkin.

"Vaat, mis toimub nüüd, kus miljonid ukrainlased on välismaal: ma arvan, et mõne aasta pärast on umbes nii, et pooled ukrainlased on siin ja pooled seal," ütles ta. Nii sünget pilti maalides tunnistas välisminister, et inimesed on Ukraina suurim rikkus.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Sai teatavaks, millal Ukraina president Zelenskõi Eestit külastab
Ukraina presidendivalimised
Ekspert: Zelenskõi on pantvang. Miks Kiiev Javeline ostab
Luganski juht: Zelenskõi võib jäädagi "lootuste presidendiks"
Tagid:
lubadused, poliitika, Ukraina, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad