08:44 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
55 0 0

Venemaa Föderatsiooninõukogus nenditi kommentaarina Kiievi lubadusele Krimmi sillal reisirongiliikluse avamisele kuidagiviisi reageerida, et tegemist on "kulunud käibefraasiga".

TALLINN, 14. november — Sputnik. Krimmi rongide käikupanek Venemaa poolt ei jää ilma ametliku Kiievi vastuseta. Säärase lubaduse andis Anton Kornijevitš, kes on Ukraina presidendi "alaliseks esindajaks Krimmi autonoomses piirkonnas". Moskvas nimetati Ukraina poliitiku ütlust kulunud käibefraasiks.

Seda, et Ukraina võimud "reageerivad" ütles Kornijevitš kolmapäeval, 13. novembril Kiievis toimunud briifingul.

"Me teame sellest algatusest ja piletihindadest. Me ütleme, et neil ei ole õigust seda teha, mida nad teevad," lausus Krimmi olematu autonoomse piirkonna "alaline esindaja" (Krimmi Autonoomne Vabariik oli olemas Ukraina koosseisust lahkumiseni – toim.) .

Ta nimetas igasugust poolsaare suunas toimuvat liiklust Krimmi sillal ebaseaduslikuks, kuna seal ei ole Ukraina piiriületuspunkti. "See tõik rikub Ukraina kriminaalkoodeksit," väitis Kornijevitš.

Seda, mismoodi Kiievis kavatsetakse Venemaalt Krimmi suunduva reisirongiliikluse käivitamisele reageerida, ta ei täpsustanud.

Moskvas suhtuti Ukraina võimuesindaja avaldusse rahulikult. Föderatsiooninõukogu välisasjade komitee liikme Sergei Tsekovi sõnul ei tasu säärastele Kiievist tulnud avaldustele suurt tähelepanu osutada.

"Tegemist on kõigest kulunud käibefraasiga. Selline standardne vastus. Mida konkreetselt ette võetakse, seda ei osata öelda. Ega suudeta ka midagi välja pakkuda," nentis senaator RT-le antud kommentaaris.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, algas Venemaal 8. novembril piletite müük Krimmi rongidele. Üle Krimmi silla kulgev regulaarne rongiliiklus on kavas käivitada tänavu 23. detsembril. Riigiettevõtte Krimmi Raudtee andmetel oli 13. novembri hommikuks müüdud üle 17 000 rongipileti.

Lugege lisaks: 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
poliitika, rongiliiklus, Krimmi sild, Ukraina, Krimm

Peamised teemad