01:56 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
5230

Põhja-Korea liider Kim Jong-un kritiseeris teravalt USA endist asepresidenti Joe Bidenit, kes pürgib järgmise aasta valimistel riigipeaks, nimetades teda marutõbiseks koeraks, kes tuleb surnuks peksta.

TALLINN, 15. nov — Sputnik. Pyongyang on tuntud mahlaka keelekasutuse poolest USA ja Lõuna-Korea poliitikute sõimamisel, kuid Bidenile suunatud teravused näisid ületavat isegi riigi enda kõrgeid standardeid.

Bideni kampaaniameeskond avalikustas sel nädalal president Donald Trumpi välispoliitikat kritiseeriva reklaami, öeldes, et diktaatoreid ja türanne kiidetakse, meie liitlased aga lükatakse kõrvale.

Klipis kõlab sõna "türann" samal hetkel, kui ekraanile ilmub pilt president Donald Trumpist ja Põhja-Korea liidrist Kim Jong-unist mullu juunis Singapuri tippkohtumisel kätlemas.

Sputnik Eesti kirjutas ennem, et USA presidendivalimised toimuvad 3. novembril 2020. Praegune riigipea, vabariiklane Donald Trump, on juba teatanud kavatsusest nendel osaleda.

Demokraatliku partei kandidaatide eelvalimised (primaries) toimuvad veebruarist juunini, seejärel valitakse parteikongressil võitja. Bidenist saabki tõenäoliselt Trumpi vastaskandidaat.

Enamikus üleriigilistes rahvaküsitlustes on esikohal Biden, teisel kohal Elizabeth Warren ja kolmandal Bernie Sanders, vahendas Sputnik Eesti kuu algul. 

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Biden hoiatas Ukrainat Euroopa Liidu Venemaa-vastaste sanktsioonide lõpetamise võimalikkusest
Biden: Balti riigid tunnevad Venemaa ja Trumpi ees "surmahirmu"
Trump ja Kim said sõpradeks ja läksid siis kumbki oma teed
Trump ja Kim ei jõudnud tippkohtumisel kokkuleppele
Biden peab Venemaa positsioonide tugevnemisest Süürias Trumpi poliitika süüks
Tagid:
presidendivalimised, poliitika, USA, Joe Biden, Kim Jong-un, Põhja-Korea

Peamised teemad