11:52 28. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Välisuudised
lühendatud link
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
5510

Venemaa president Vladimir Putin leiab, et Donald Trumpi osalemine Moskva 9. mai üritustes riigi presidendina, mis on andnud tõsise panuse natsi-Saksamaa üle saavutatud võidusse, oleks õige tegu.

TALLINN, 15. nov — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin usub, et tema USA kolleegi Donald Trumpi tulek Moskvasse Suure Isamaasõja võidu juubelipidustustele 9. mail oleks õige otsus.

"Isegi valimiskampaania raames oleks see õige tegu. Aga see pole meie otsustada," ütles Putin ajakirjanikele BRICS-i tippkohtumise tulemustele pühendatud pressikonverentsil, teatas RIA Novosti.

Президент РФ Владимир Путин выступает во время встречи лидеров стран БРИКС с членами Делового совета БРИКС и руководством Нового банка развитияю во дворце Итамарати
© Sputnik / Алексей Дружинин
Venemaa president Vladimir Putin

Putin tuletas meelde, et USA-s on juba alanud presidendivalimiste kampaania. Tema sõnul oleks Trumpi osalemine juubeliüritustes selle riigi presidendina, mis on andnud tõsise panuse natsi-Saksamaa üle saavutatud võitu, õige tegu.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, nimetas USA president Donald Trump tänavu 8. novembril Vladimir Putinilt saadud kutset Moskvasse võidupüha tähistamisele "suureks asjaks" ja tunnistas, et püüab olla 2020. aasta 9. mail Venemaal.

"President Putin kutsus mind — see on suur asi. Olen kutse eest tänulik, see on otse meie poliitikahooaja keskel (2020. aasta mais — toim), nii et ma vaatan, kas ma saan seda teha, kuid mul on hea meel, kui saan sinna minna," ütles Trump.

Venemaa president Vladimir Putin andis oma Ameerika kolleegile kutse suure võidu juubelile üle G20 tippkohtumisel Osakas. Trump teatas siis, et "kaalub tõsiselt" võimalust sõita Moskvasse.

Venemaa riigipea pressiesindaja Dmitri Peskov teatas 8. novembri õhtul RIA Novostile, et seni ei ole tulnud USAst ametlikku vastust Ameerika liidri Donald Trumpi osalemise kohta Suure Isamaasõja võidu 75. aastapäeva pidustustel.

Varem on president Putin intervjuudes Araabia väljaannetele Al Arabiya, Sky News и RT Arabic selgitanud, mis takistab Venemaa ja USA normaalseid suhteid. Venemaa presidendi sõnul pidurdab Venemaa ja USA suhete parandamist sisepoliitiline võitlus USA-s.

""Me näeme, mis Ameerika Ühendriikide poliitilises elus toimub. Sisepoliitiline tegevuskava ei luba ametisoleval presidendil astuda samme Venemaa-Ameerika suhete radikaalseks parandamiseks," märkis ta.

Lugege lisaks: 

Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)

Samal teemal

9. mai - Suure Võidu aastapäev
Tagid:
poliitika, võidupüha, Teine maailmasõda, Vladimir Putin, Donald Trump

Peamised teemad