06:15 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
Türgi sõda kurdide vastu (30)
41 0 0

Venemaa täidab kõrvalekaldumatult presidentide Putini ja Erdoğani saavutatud kokkuleppeid julgeoleku tagamiseks Vene–Türgi ühises patrullimisalas kahes Süüria provintsis.

TALLINN, 17. november — Sputnik. Venemaa sõjaväepolitsei jätkab patrullimist Süüria–Türgi piiril Al-Ḩasakah' ja Aleppo provintsis ning on lisanud sellesse marsruudi Dayrūn Āghā – Dalawī Karah. Sellest teatas RIA Novostile Venemaa Süüria vaenupoolte lepitamise keskuse juht kindralmajor Juri Borenkov.

"Kuueteistkümnendal novembril toimus Vene–Türgi ühispatrull Al-Ḩasakah' provintsis. Kolonni liikumist katsid õhust Venemaa õhu- ja kosmosejõudude kopterid. Venemaa sõjaväepolitsei jätkab ka patrullimist Aleppo provintsis marsruutidel Ain Issa – Al Khuwayshah, Ajami – `Awshariyah, Ajami – Manbij," ütles Borenkov.

Peale selle on tema sõnul maavägede lennuüksused teinud patrull-lende marsruudil Qamishli – Kabur-el-Bid – Dayrūn Āghā – Musi-Gora – Keiška – Ladka – Dalawī Karah – Al-Malikiyah – märk 575 – Damīr Qābū – Khirbat-Tofla – Qamishli.

Patrulli eelõhtul, 15. novembril, avaldati meedias kaadrid Venemaa sõjaväepolitsei dessandist ameeriklaste mahajäetud lennuväljale Süüria põhjaosas.

Videost näeb ka seda, kuidas Venemaa dessant-ründekopterid Mi-35 maanduvad endises USA baasis. Näha saab ka kiiruga maha jäetud isiklikke asju ja taristut, sealhulgas kasarmut ja improviseeritud jõusaali.

Venemaa president Vladimir Putin ja Türgi president Recep Tayyip Erdogan (paremal, esiplaanil) kohtumise ajal
© Sputnik / Алексей Дружинин

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, kirjutasid Venemaa ja Türgi tänavu 22. oktoobril Sotšis alla vastastikuse mõistmise memorandumile, mis koosnes kümnest põhipunktist.

Muuhulgas oli juttu Venemaa sõjaväepolitsei ja Süüria piirivalve üksuste viimisest Türgi piiri äärde väljapoole Türgi operatsiooni "Rahu allikas" ala, et aidata kaasa kurdi rühmituste ja nende relvastuse väljaviimisele 30 kilomeetri laiusest puhvertsoonist.

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu teatas, et kurdide väljatõmbumine on lõpule jõudnud enne tähtaja lõppu. Seejärel algasid Vene–Türgi ühispatrullid Põhja-Süüria piirkondades.

Lugege lisaks:

Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)

Samal teemal

Türgi sõda kurdide vastu
Tagid:
Põhja-Süüria, memorandum, Türgi, patrullpolitseinik, Venemaa, Süüria

Peamised teemad