09:25 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
9101

Hinnatõusu arvesse võttes kinnitavad tuvastatud seosed Venemaal alkoholi tarvitamise ennustatavat langustndentsi, prognoosivad teadlased.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Moskva Linna Pedagoogikaülikooli (MGPU) teadurid prognoosivad, et 2020. aastal on alkoholi tarbimine 2016. aastaga võrreldes kolmekordselt vähesem, edastab RIA Novosti

Eksperdid analüüsisid vägijookide tootmise väljavaateid ja viinatoodangu mõju rahvastiku tervisele ja riigi majandusele. Uuringu tulemused avaldati ajakirjas "International Journal of Engineering and Advanced Technology".

© Sputnik / Deniss Grabussov

Rosstati andmeid kasutades analüüsisid teadlased muutusi alkohoolsete jookide tarbimissuundumustes ja rehkendasid välja 2020. aastaks prognoositava vägijookide tarbimise ühe elaniku kohta ja riigis tervikuna.

"Hinnatõusu arvesse võttes kinnitavad tuvastatud seosed Venemaal alkoholi tarvitamise ennustatavat langustendentsi. Uuringutulemuste kohaselt kahaneb 2020. aastal alkoholi tarbimine 2016. aastaga võrreldes ühe elaniku kohta rahvastiku üldarvust kolme- ning kogu alkoholitarbimine kahekordselt," nentis MGPU humanitaarteaduste instituudi üleülikoolilise filosoofia- ja sotsiaalteaduste kateedri professor Jelena Alekseitševa.

"Mikrotasandil pakuvad prognoositavad andmed huvi investoritele, kuna alkohoolsete jookide tootmine kuulub suure kasumlikkuse, püsiva nõudluse ja madalate tootmiskuludega majandusharude kilda," 

Teadlaste sõnul mõjutab alkoholitootmine riigieelarvet. Teisalt aga on alkoholi liigtarvitamisel negatiivsed tagajärjed riigis esineva haigestumuse, suremuse ja eluea pikkuse aspektist.

"Seda aspekti peame me ülimalt oluliseks, iseäranis riikliku demograafiaprojekti tingimustes. Tarvis on perekonna, haridus- ja meditsiiniasutuste ning ühiskondlike organisatsioonide ja kutseühenduste ühiseid jõupingutusi saavutamaks õpilaskonna kvalitatiivselt teistsugune suhtumine oma tervisesse ja tervislikku eluviisi," sedastas Jelena Alekseitševa.

Praegu tegelevad teadlased koos kolleegidega Moskva pedagoogikaülikooli isiksusarengu ja tervisekaitse teadusliku uurimise laborist õpilaskonna tervisekaitse taristu ja suurlinna haridusruumis ilmneva elustiiliga seotud mittenakkuslike haiguste ennetamise uurimisega.

Uuringu autoritel on kavas välja töötada 21. sajandi eluoskuste väljakujundamise programmid lastele, lapsevanematele ja õpetajatele eesmärgiga parandada elukvaliteeti.

Uuringus osalesid ka Venemaa riikliku tuumauuringute instituudi MIFI, Venemaa Riikliku Sotsiaaliülikooli ja Venemaa valitsuse juures töötava Rahandusülikooli töötajad.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Alkoholist põhjustatud suremus Eestis

Lugege lisaks:

Samal teemal

Soome võimud kahtlustavad eestlasest kaptenit sigarettide ja alkoholi salakaubaveos
Jõustuvad uued alkoholi reklaamipiirangud
Alkoholi müügipiirangud tulevad sõltlastele appi
PPA: enamik baare müüvad alkoholi alaealistele
Homsest jõustuvad alkoholi müügipiirangud
Tagid:
majandus, tervis, tarbimine, alkohol, Venemaa

Peamised teemad