19:14 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
20

Gaasijuhe Nord Stream 2 hakkab tööle 2020. aasta keskel, teatas ajakirjanikele Venemaa asepeaminister Dmitri Kozak. Ta jättis täpsustamata, mis kuus see toimub.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Venemaa energiaminister Aleksandr Novak ei välistanud võimalust, et gaasi tarned uut torujuhet pidi võivad alata juba enne aastavahetust, edastab RIA Novosti

Novaki sõnul on see tehniline küsimus, mis pole seotud mitte ainult juhtme valmisehitamisega, vaid ka selle seadistamis- ja käikulaskmistöödega.

Riigiduuma andis ka hinnagu USA avaldusele Nord Stream 2 valmimise edasilükkamiseks mõeldud sanktsioonide kohta.

Riigiduuma väliskomitee esimehe esimene asetäitja Dmitri Novikov avaldas vestluses RT korrespondendiga arvamust, et Euroopa riikide huvi projekti Nord Stream 2 elluviimise vastu võimaldab ületada USA-poolsed poliitilised takistused.

"Jutt käib sellest, et tagada Euroopa varustamine energiaga. Venemaa on esitanud tingimused, mis on Euroopa partneritele üsna huvitavad, ja mingeid põhjusi — ei formaalseid ega praktilisi — sõlmitud kokkulepete täitmise pidurdamiseks ei ole," ütles Novikov.

Tema sõnul soovib Washington gaasijuhtme vastu sõna võttes saavutada oma majanduslikke eesmärke, mis lähevad vastuollu Euroopa omadega.

Sputnik Eesti kirjutas neljapäeval, et vabariiklasest senaatori Ted Cruzi arvates on Washingtonil veel paar kuud aega selliste sanktsioonide kehtestamiseks, mis suudavad Vene–Saksa gaasijuhtme ehitust oluliselt pidurdada.

Senatis esinedes rõhutas Texase osariiki esindav Cruz, et Nord Stream 2 annab miljardeid dollareid "Venemaa agressiooni toitmiseks" ja toob kahju Euroopa riikidele. "Samal ajal kahjustab see kogu Euroopat muutes Lääne-Euroopa Venemaa energiast sõltuvamaks, majanduslikule allasurumisele altimaks, majandusšantaažile altimaks," selgitas ta.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Nord stream

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks: 

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
majandus, poliitika, Nord Stream 2, Venemaa, USA

Peamised teemad