16:32 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
30

Venemaa president Vladimir Putin väljendas Julgeolekunõukogu istungil, mis oli pühendatud "Venemaa sõjanduskorralduse teedele ja tulevikuväljavaadetele", tõsist muret NATO sõjalise taristu lähenemise pärast Venemaa piiridele.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Riigipea käskis hakata järgmisel aastal koostama riiklikku relvastuse arengukava 2033. aastani.

Putin selgitas, et jutt käib täppisrelvade ning õhu- ja kosmosetõrjevahendite nüüdisaegsetest mudelitest ja tehisintellektitehnoloogiate aktiivsest rakendamisest.

President rõhutas, et maailma ees seisavad tõsised katsumused ja ohud, eksisteerib palju määramatuse tegureid, tugevneb konkurents.

Veenev heidutus: häirevalmidusse seatavad Avangardid muudavad NATO raketitõrje mõttetuks
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

Ta lisas, et "tõsist muret tekitab ka NATO sõjalise taristu lähenemine Venemaa piiridele", samuti kosmose militariseerimise katsed.

Kujunenud tingimustes peab Venemaa "adekvaatselt ja täpselt prognoosima ja analüüsima võimalikke rahvusvahelise olukorra muutusi ja vastavalt järeldustele arendama oma sõjalist potentsiaali," ütles Venemaa riigipea kokkuvõtteks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, ületavad NATO liikmesriikide sõjalised kogukulutused triljonit dollarit, mis moodustab üle poole globaalsetest kaitsekulutustest ja ületab Venemaa kaitse-eelarvet üle 20 korra.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg tegi teatavaks ka Põhja-Atlandi alliansi kavatsuse kuulutada kosmoseavarused selle liidu üheks tegutsemisvaldkonnaks. Vastav avaldus kõlas Brüsselis NATO liikmesriikide kaitseministrite kohtumise eel toimunud pressikonverentsil.

Venemaa on aga juba teist aastat järjest oma kaitsekulutusi vähendanud, tootes samal ajal isegi ühikuliselt pea kõiki relva- ja lahingutehnika liike suuremas koguses, kui kogu NATO allianss. Seejuures on Venemaal mitmeid relvastuse valdkondi, kuhu "tõhusad" NATO armeed veel jõudnudki pole.

Lugege lisaks: 

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Relvastus
Tagid:
relvastus, NATO, Julgeolekunõukogu, riigikaitse, Venemaa, Vladimir Putin

Peamised teemad