07:04 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
0 0

Sellel nädalal esitas Kiiev Moskvale järjekordse pretensiooni, mis oma absurdsuselt annab paljudele varasematele silmad ette.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Ukraina sõjalaevastiku ülemjuhataja admiral Igor Vorontšenko teatas, et esmaspäeval tagastatud kolm sõjalaeva saabusid Otšakivisse "mittekomplektses" seisukorras.

Muuhulgas olevat neil puudu laeplafoonid, pistikupesad, WC-potid ja muu varustus. Sellest, kuidas sanitaartehnika ja elektrisüsteem tekitasid rahvusvahelise arutelu, on juttu RIA Novosti materjalis.

Varem on suurtükikaatrid Otšakivis üle vaadanud Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Nende seisukord ei meeldinud temalegi. "Tuleb juurdlus ja me selgitame välja kõik üksikasjad. Pöördume tingimata Venemaa poole," ütles riigipea.

Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) on need süüdistused ümber lükanud. Ametkonna avalike suhete keskus on avaldanud video laevade sisemusest ja välimusest nende Ukrainale üleandmise hetkel ja sellekohaste aktide allkirjastamisest.

ФСБ России
WC-potid on alles: FSB näitas, kuidas nägid laevad välja Ukrainale tagastamise ajal

Kaadritest on selgesti näha, et laevad on täiesti korras ja sanitaartehnika on olemas.

"Kui Krimmist Otšakivisse sõites suutis Ukraina pool laevad "paljaks riisuda" ja sanitaartehnika "tuksi keerata", on see Ukraina poole enda probleem," nenditi FSBs.

Lisaks laeplafoonidele ja WC-pottidele on Ukraina admirali sõnul laevadelt kadunud ka muu varustus. Ta jättis täpsustamata, mis nimelt.

Välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova suhtus aga "potijamasse" irooniaga ja teatas, et ei saa aru, kuidas saab Ukraina sõjalaevade lahinguvõime sõltuda sanitaartehnikast.

Tuletame meelde, et Venemaa Musta mere laevastik pidas 25. novembril 2018 kinni kolm Ukraina mereväe laeva: suurtükikaatrid Berdjansk ja Nikopol ning puksiiri Janõ Kapu, mis olid püüdnud Venemaa seadusi rikkudes läbida Kertši väina.

Laevad tegid ohtlikke manöövreid ega allunud piirivalvurite korraldustele. Selle tagajärjel kaatrid ja puksiir arestiti. Pärast juurdluse lõppu tagastati laevad Ukraina poolele — esmaspäeval kinnitas Ukraina merevägi seda ametlikult.

Tänaseks on Berdjansk, Nikopol ja Janõ Kapu pukseeritud Odessasse. 

Lugege lisaks: 

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)

Samal teemal

Provokatsioonid Mustal merel
Tagid:
Kertši väin, provokatsioon, süüdistus, laevad, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad