22:39 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
01

Soome valmistub esmaspäeval algavateks toetusstreikideks, mis puudutavad tuhandeid reisijaid ja tekitavad suurt majanduslikku kahju.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Helsingi piirkonnas peatub bussiliiklus ning esineb tõsiseid tõrkeid lennujaama töös. Soome laevafirmad Viking Line, Tallink Silja ja Eckerö Line valmistuvad samuti laienevaks meremeeste streigiks, mis jätab Soome lipu all seilavad reisilaevad sadamasse.

Viking Line pakub streigi ajal ära jäänud reiside asendamist või hüvitamist.

Tallink Silja laevadest mõjutab streik kahte laeva, Turu-Stockholmi liinil sõitvat Baltic Princessi ning Helsingis Silja Serenade't. Tallink on lubanud vajadusel paigutada reisijad teistele laevadele. Eckerö Line’i Tallinna vahet sõitev MS Finlandia jääb samuti sadamasse.

Meremeeste toetusstreik postitöötajatele algas neljapäeval ja sellest päevast ei võeta enam laevadele veokeid ning konteinerautosid.

Postitöötajad streigivad kaks nädalat

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, algas esmaspäeval, 11. novembril posti- ja logistikavaldkonna ametiühingu PAU töötajate streik. Streigi põhjustasid kardinaalsed erimeelsused palga- ja töötingimuste küsimustes.

Soome postitöötajate streik võib puudutada postiühendust naaberriikidega, sealhulgas Eestiga. Jõulukaardid ja kingipakid võivad kohale jõuda suure hilinemisega.

Postitöötajate ametiühingu poolt korraldatud protestiaktsioonist võtab osa ligi 9000 inimest. Esialgu teatati, et postitöötajad streigivad kaks nädalat, aga juhul, kui pooled kokkuleppele ei jõua, võidakse streiki jätkata 8. detsembrini. 

Soome parlamendi ekspertgrupp hakkas reedel lahendama Soome postitöötajate töötüli oma tööandja, riigiettevõttega Soome Post, edastas ERR. Eksperdid loodavad ülesandega hakkama saada kolme päeva jooksul.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tallinnas ei jätku bussijuhte. Kas piirvanuse langetamine aitab?
"Ema, me ei peagi homme kooli minema!" — Eestit ähvardab õpetajate streik
Poliitiline organisatsioon kuulutas sõja bürokraatiale ja korruptsioonile
Tagid:
sidevõrk, majandus, palk, liiklus, streik, Soome

Peamised teemad