09:13 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Välisuudised
lühendatud link
0 0

Endine Ukraina Relvajõudude Peastaabi kõneisik Vladislav Vološin rääkis ohtudest, mis varitsevad Eestis Ukraina kodanikke.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Endine Ukraina Relvajõudude Peastaabi kõneisik Vladislav Vološin lülitas Eesti nende riikide nimistusse, kuhu Ukraina kodanikel on ohtlik sõita. Oma järeldust põhjendas ta väitega, et tema kaasmaalasi võidakse Eestis Vene eriteenistuste poolt röövida.

Venemaa Riigiduuma
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Oma mõtteavalduses väljaande Obozrevatel veergudel hoiatab Vološin, et ukrainlastele võivad ohtlikuks osutuda mitte ainult sõidud Venemaale, vaid paljudesse teistessegi riikidesse.

Sääraste riikide seas mainib ta kõiki Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni (ODKB/CSTO) liikmeid: Tadžikistani, Armeeniat, Kasahstani, Valgevenet ja Kõrgõzstani.

Ühtlasi ei tasu ukrainlastel Ukraina Relvajõudude Peastaabi endise kõneisiku meelest valvsust kaotada ka teistes nõukogudejärgsetes riikides. Ja lausa nendeski, mis kuuluvad nüüd Euroopa Liitu.

"Baltimaad – Eesti, Läti ja Leedu – on kõik jätkuvalt Moskva geopoliitiliste huvide vöötmes ja seetõttu on igaühes neist olemas küllaltki võimas Venemaa eriteenistuste võrgustik," ütles ta. "Kohalikud spetsialistid lihtsalt ei suuda sellele tõhusalt vastu töötada," lisas ta.

Ukraina Relvajõudude Peastaabi endise kõneisiku kirjutis ilmus Obozrevateli veergudel vahetult enne Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi visiiti Eestisse.

Mitte mingisuguseid tõendeid oma kinnitustele Eestis tegustevast "võimsast Venemaa eriteenistuste võrgustikust" loo autor ei esita. Ei maini ta ka Eesti ametivõimude leebelt öeldes jahedat suhtumist hulganisti Eestisse tööle tulnud Ukraina kodanikesse.

Nii näiteks, nagu Sputnik Eesti kirjutas, et teatas alles äsja, oktoobrikuus Eesti siseminister Mart Helme, et ukrainlased on muutunud tema riigile tõsiseks probleemiks, kuna nad lõimuvad hästi kohalike venelastega.

Ning kuu jagu varem tegi Helme ettepaneku lahendada see probleem Ukrainale kehtiva viisavabaduse tühistamisega. Ta kinnitas, et sisserändajaist Ukraina kodanikud osutuvad "Trooja hobuseks".

"Sest need, kes meile siia saabuvad, ei ole niivõrd ukrainlased, kuivõrd Ida-Ukraina venelased, venestunud ukrainlased või lihtsalt homo soveticus'ed," märkis minister, kes Eesti valitsuses vastutab muuseas ka siseturvalisuse eest.

Helme väitis ka otsesõnu, et "Ukrainast tulnud sisserändajad ei ole meie inimesed".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eestit ründas Ukraina trooja hobune — video
Eesti siseminister: unustage külalislahkus
Eesti paneb piire kinni: ukrainlased ja valgevenelased jäid tasuta viisadest ilma — video
Eestis töötavad ukrainlased tahetakse kiibistada ja panna makse maksma
Helme: ei mingeid Aafrika põgenikke, Eestile piisab ukrainlastestki
Tagid:
poliitika, Venemaa, Eesti, Ukraina

Peamised teemad