16:31 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
0 0

Venemaa president ja Eesti president said kumbki Rooma paavstilt Franciscuselt telegrammi, kus paavst teatas, et palvetab nende kummagi rahva ja riigi eest.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Rooma paavst Franciscus palus Issandalt Jumalalt rahu ja rõõmu Eesti presidendile ja Venemaa presidendile ning mõlema riigi rahvastele. Sellest teavitas teisipäeval, 26. novembril Püha Tooli pressiteenistus.

Vatikani veebilehel avaldatud pressiteates on täpsustatud, et Rooma paavsti Franciscuse lennuk oli lennanud üle Venemaa ja Eesti alade, kui jumalaasemik pärast Jaapanisse ja Taisse tehtud apostellikku visiiti Rooma tagasi lendas. Õhulaeva pardalt saatis Rooma paavst telegrammid Vladimir Putinile ja Kersti Kaljulaidile.

"Ma saadan südamlikud õnnitlused Teie Ekstsellentsile lennult Venemaa kohal, naastes Taist ja Jaapanist. Kinnitan, et palvetan Teie ja teie rahva eest, paludes Jumalalt õnnistust rahule ja rõõmule," seisab Rooma paavsti läkituses Venemaa presidendile.

Samasuguse sisuga telegramm, kuid osundusega Eestile, sai saadetud Eesti presidendile Kersti Kaljulaidile.

Telegrammi said ka Leedu, Soome, Läti, Sloveenia, Horvaatia ja Austria riigipead – kõigi nende riikide juhid, mille kohalt õhulaev Püha Isaga pardal 26. novembril üle lendas.

Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtus Rooma paavst Franciscus Vatikanis 2019. aasta juulis ning Eesti presidendiga oma visiidil Tallinna 2018. aasta septembris.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Paavst Franciscus helistas kosmosejaama
Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia
Tallinnas saab vaadata rändnäitust "Püha Paavst Franciscus"
Tagid:
Rooma, Eesti, Venemaa, Kersti Kaljulaid, Vladimir Putin, Franciscus, paavst

Peamised teemad