13:28 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
10

Saksamaa parlament ei välistanud võimalust, et vargustega võivad olla seotud Saksa armees teenivad neonatsid.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Kalli lahingvarustuse varguse juhtumeid registreeritakse mitmetes Bundeswehri sõjaväeosades. Saksa meedia peab võimalikuks, et varasteks on neonatside organisatsioonide liikmed.

Praeguseks on teada varustuse kadumisest kolmes kasarmus, teatab InoTV viitega N-TV-le. Saksamaa siseministeerium on juba öelnud, et jutt käib vargustest.

Selgitatakse, et ühel juhul sai varaste saagiks salv koos padrunitega, raadiosaatja, signaalraketipüstol ja paar relvade lasermoodulit. Veel ühes kasarmus avastati 60 lahingpadruni puudumine. Vargusejuhtum registreeriti ka eriüksuse peakorteris - kadus öönägemisseade.

Väljaanne märgib, et viimane kuritegu pandi toime samal päeval ühe Bundeswehri ohvitseri vahistamisega terrorirünnaku ettevalmistamise kahtluse alusel. Samal ajal lootsid sõjaväelased Saksa korrakaitseametnike sõnul süü Lähis-Idast Saksamaale saabunud põgenike kaela veeretada.

Varustuse vargusjuhtumeid kommenteerides pakkus Saksamaa parlamendisaadik Tobias Pflüger välja, et süüdlasteks võivad olla Bundeswehris teenivad neonatsid.

Tema sõnul on neonatsi-organisatsioonides sõjavarustuse ja relvade järele suur nõudlus. Sellega seoses kutsus poliitik õiguskaitseorganeid pikanäpumehi nii kiiresti kui võimalik üles leidma, samuti viima läbi uurimise, et selgitada välja Saksamaa jõustruktuurides teenivate neonatside rühmituste liikmed.

Sõjamoona kadumise juhtumeid registreeritakse mitte ainult Saksamaal. Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kadus 2018. aastal õppuse "Siil" käigus ühel Eesti reservväelasel automaat AK-4. Aasta kestnud uurimine ei suutnud relva varastanud isikut tuvastada. Ka automaati ennast ei leitud. Lõpuks kriminaalmenetlus lõpetati.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Relvastus
Tagid:
relvastus, parlament, vargus, Saksamaa, Bundeswehr

Peamised teemad