15:34 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
30

Krimmi saadik Ruslan Balbek jutustas Ukraina delegatsiooni barbaarsest käitumisest ÜRO vähemusküsimuste foorumil.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Ukraina delegatsioon püüdis katkestada Venemaa esindaja sõnavõttu vähemusküsimuste foorumil, mis toimub ÜRO Inimõiguste Nõukogu egiidi all Genfis. Sellest teatas Riigiduuma Krimmi saadik Ruslan Balbek.

Руслан Бальбек
© Sputnik / Владимир Трефилов
Ruslan Balbek

Ta ütles, et Ukraina delegatsiooni esindajad, "kes näisid olevat täiskasvanud inimesed", karjusid, trampisid jalgadega ja tagusid rusikatega vastu lauda, mõned olid valmis lausa kaklust alustama.

"Raske uskuda, et säärased barbaarsed tembud on võimalikud vana Euroopa südames Genfis, mis on suurte humanitaarkonventsioonide allkirjastamise linn," vahendab Balbeki sõnu RIA Novosti.

Vene diplomaat oletas, et Ukraina delegatsioon ei ole moodustatud diplomaatidest, vaid nendest, kes "loopisid kive ja vehkisid ketiga politseinike ees Maidanil".

Balbeki sõnul on nad demonstreerinud kogu maailmale "metsikust ja põlgust" demokraatia väärtuste suhtes, millest kõige tähtsam on vabadus avaldada oma mõtteid.

Ukraina saadikute taolist käitumist saab sageli näha Ülemraada istungitel, kuid ka rahvusvahelisel areenil pole see enam haruldane. Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, püüdis Ukraina delegatsioon tänavu juunis Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) katkestada Serbia saadiku Aleksandar Šešelji venekeelset kõnet Krimmi kohta.

Kui Šešelj ütles, et Krimmi kodanikud on hääletanud poolsaare astumise poolt Venemaa koosseisu, "sest ei tahtnud, et nad pandaks põlema nagu nende kaasmaalased Odessas", hakkasid Ukraina esindajad kisama ja käratsema.

Lugege lisaks: 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
Riigiduuma, Venemaa, inimõigused, Ruslan Balbek, ÜRO, Krimm, Ukraina

Peamised teemad