09:56 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina president Eestis (9)
20

On selgunud, kui palju odavam on Volodõmõr Zelenskõi jalgratas, mis talle Eestis kingiti, Kiievi linnapea Vitali Klõtško jalgrattast.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Elektrijalgratas, mille Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi viis Eestist kaasa kingitusena oma ametiõelt Kersti Kaljulaidilt, maksab vähem kui Kiievi linnapea Vitali Klõtško kaherattaline sõiduriist.

Volodõmõr Zelenskõi sai Stout-marki jalgratta Kersti Kaljulaidilt kingiks oma ühepäevasel visiidil Eestisse. Seda mudelit toodab ettevõte Ampler Bikes. Firma saidilt saab teada, et selle toote hind on 2490 eurot.

Venemaa Riigiduuma
© Sputnik / Наталья Селиверстова

On teada, et elektriratas GoCycle G2, millega Kiievi linnapea Vitali Klõtško suvel linnas ringi sõidab, kuulub märksa kõrgemasse hinnaklassi makstes 4200 USA dollarit ehk üle 3800 euro.

Seejuures tohib linnapea oma isiklikku ratast kasutada ööpäevaringselt ja igasuguste piiranguteta, mida ei saa öelda Zelenskõi Tallinnast toodud kingi kohta.

Seletus on lihtne: kõik Ukraina riigipeadele välisvisiitidel tehtud kingitused antakse Ukraina Presidendi Kingituste Muuseumi bilanssi ja need ei kuulu isikule, kes need on välismaalt kaasa toonud.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, kuidas kulges Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi esimene ametlik visiit Eestisse. Ukraina riigipea kohtus Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi, kes ulatas talle ootamatu kingituse – nimelise jalgratta, peaministri Jüri Ratase, Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja kohaliku ukraina kogukonna esindajatega.

Oma Eestis viibimise vältel tegi Zelenskõi õige mitu avaldust oma riigi ja Venemaa suhete kohta. Eelkõige täheldas ta, et Venemaa ja Ukraina suhetes valitseb "keeruline seis", ent tunnistas, et on alustatud dialoogi ja see jätkub Normandia formaadis toimuvate kohtumiste raames.

Normandia formaadi tippkohtumine peab aset leidma Pariisis 9. detsembril. Eeldatavalt saab see Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi esimeseks silmast silma kohtumiseks.

Lugege lisaks: 

Teema:
Ukraina president Eestis (9)

Samal teemal

Ukraina president Eestis
Tagid:
poliitika, jalgrattas, Kersti Kaljulaid, Eesti, Ukraina, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad