10:32 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Välisuudised
lühendatud link
0 0

Poola välisministeeriumi esindaja pidas valeks Apple'i kompanii otsust lugeda Krimm ja Sevastopol Venemaa territooriumiks.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Sedasi toetas diplomaat, Poola asevälisminister Marcin Przydacz antud küsimuses Ukraina kolleegi Vadõm Prõstaiko seisukohta, vahendab RIA Novosti.

Eelnevalt on Poola asevälisminister Twitteris kommenteerinud Prõstaiko avaldust: "Lubage mul ühineda Ukrainaga väljendamaks nördimust Apple'i äsjase Krimmi-käsitluse osas, nimelt selle tõlgendamisel ühe osana Venemaast. <...> Häbi sulle, Apple!" kirjutas Przydacz.

Teatavasti tegi Apple vigade paranduse seoses Venemaa rahvasaadikute poolsete nõudmistega Krimmi poolsaare territoriaalse kuuluvuse kuvamise asjus. Ilmateate rakenduses on parandatud viga Krimmi linnade kuvamisel.

Sellele reageeris otsekohe Ukraina välisministeerium. Prõstaiko toonitas, et globaalpoliitika ei ole ettevõtte tugevaimaks küljeks.

Enne seda teatas raadio Sputnik, et Londoni kaitseuuringute instituut on lülitanud Sevastopoli Venemaa Föderatsiooni linnade nimistusse.

Sputnik Eesti on ennem kirjutanud, et Ukraina delegatsioon püüdis katkestada Venemaa esindaja sõnavõttu vähemusküsimuste foorumil, mis toimub ÜRO Inimõiguste Nõukogu egiidi all Genfis. Sellest teatas Riigiduuma Krimmi saadik Ruslan Balbek.

Ta ütles, et Ukraina delegatsiooni esindajad, "kes näisid olevat täiskasvanud inimesed", karjusid, trampisid jalgadega ja tagusid rusikatega vastu lauda, mõned olid valmis lausa kaklust alustama.

Vene diplomaat oletas, et Ukraina delegatsioon ei ole moodustatud diplomaatidest, vaid nendest, kes "loopisid kive ja vehkisid ketiga politseinike ees Maidanil".

Ukraina peab Krimmi endiselt omaks, kuid "ajutiselt okupeeritud" territooriumiks. Moskva on korduvalt teatanud, et Krimmi elanikud on demokraatlikult, täies kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga hääletanud Venemaaga taasühinemise poolt. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult suletud".

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Poola välisminister kommenteeris natsionalist Mazuri vahistamist
Ekspert: miks Poola Vene gaasist loobuda soovib
Poola läheb EL väärtuste rikkumise eest kohtu alla
Tagid:
Poola, Venemaa, Apple, Krimm, Ukraina

Peamised teemad