04:31 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
00

Ungari otsustas oma esindajat 2020. aasta Eurovisioonile mitte saata, kuna see lauluvõistlus on nüüdseks "tihedalt seotud LGBT-kogukonnaga".

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Ehkki lauluvõistlusel osalemisest keeldumise ametlikke põhjuseid ei ole nimetatud, langetati otsus Ungaris kasvava homofoobse retoorika tuules, kui peaminister Viktor Orbán on alustanud poliitikat "perekond eelkõige" osutamaks abi traditsioonilistele peredele ja suurendamaks sündivust. Sellest kirjutab ajaleht Vzgljad osundusega kohalikele tabloididele.

Дизайн Eurovision 2020
© Фото : NPO
2020. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus

Käesoleval aastal võrdles Ungari parlamendi spiiker lapsendamist samasooliste paaride poolt pedofiiliaga ning Ungari valitsusmeelses telekanalis nimetati toda rahvusvahelist lauluvõistlust "homode flotilliks". Ungaris usutakse, et keeldumine lauluvõistlusel osalemast mõjub hästi omasooiharate vaimsele tervisele.

Juba on teada, et Eurovisioonil osalemise asemel on ametiasutused valmis otseselt käsile käsile võtma kohalike lauljate ja interpreetide loometegevuse edendamise.

Дизайн Eurovision 2020
© Фото : NPO
2020. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus

2020. aastal Rotterdamis toimuval Eurovisiooni lauluvõistlusel osaleb 41 riiki, neist 35 astub võistlustulle poolfinaalides. 65. Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalid toimuvad 12. ja 14. mail, finaalkontsert - 16. mail. Otse finaali pääsevad Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Suurbritannia ja eelmise Eurovisiooni võitja Holland.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et professionaalse žürii ja televaatajate hääletustulemuste kohaselt võitis 2019. aasta lauluvõistluse Hollandi esindaja Duncan Lawrence lauluga "Arcade". 

Eestit esindas Iisraelis 2019. aastal Rootsi laulja Victor Crone Stig Rasta lauluga "Storm" ja tuli 86 punktiga 19. kohale.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eurovisioon 2019
Tagid:
lauluvõistlus, LGBT, Ungari, Eurovisioon

Peamised teemad