21:33 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
10

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas, et ta ei taha, et tema riik oleks roog "suurte sakste" laual.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Autoriteetne Ameerika ajakiri Time pani uue numbri esikaanele Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi pildi ja pühendas temale põhiloo, edastab RIA Novosti. Ajakirja number artikliga "The Man in the Middle" ("Mees keskel") ilmub 16. detsembril.

"Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi sattus Putini ja Trumpi vahele," ütleb loo alapealkiri.

Zelenskõi ütles telesaates "Savik Šusteri sõnavabadus", et talle endale ei meeldi olla kellegi "vahel" ja ta ei taha ka, et Ukraina oleks kellegi vahel.

"Ma kohe üldse ei taha, et me oleksime see toit, mida serveeritakse suurtele sakstele. Ma tahan, et me istuksime selle laua taga ja oleksime võrdõiguslik ja tugev riik," teatas Ukraina president.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 9. detsembril toimub Pariisis "Normandia neliku"* (Ukraina, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa) liidrite kohtumine Ukraina olukorra normaliseerimiseks.

Venemaa riigipea Vladimir Putin
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Normandia formaadi" raames toimub Pariisis ka Venemaa ja Ukraina presidentide  esimene kohtumine. Ukraina liidri jaoks on need esimesed läbirääkimised "Normandia formaadis" ja esimene isiklik kohtumine Putiniga.

Zelenskõi jutustas sellest, mida ta ootab kohtumiselt Venemaa presidendiga. Zelenskõi tahab enda sõnul tunda, et kõik pooled kavatsevad "selle traagilise sõja lõpetada". Ukraina riigipea kavatseb sellele äratundmisele jõuda Pariisis läbirääkimiste laua taga. Ta lisas, et kõigil osavõtjatel on kavas kahepoolsed kohtumised.

*Õiend

Ukraina-teemaliste läbirääkimiste niinimetatud "Normandia formaat" eksisteerib alates 2014. aasta juunist. Tookord arutasid Venemaa, Ukraina, Prantsusmaa ja Saksamaa juhid liitlaste maabumise 70. aastapäeva tähistamisel Normandias esimest korda konflikti lahendamise võimalusi Donbassis. Pärast seda on toimunud mitmeid telefonivestlusi ja tippkohtumisi, samuti välisministrite kontakte.

Lugege lisaks: 

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)

Samal teemal

Üksikasju Valgest Majast: millest rääkisid USA ja Ukraina president
Ukraina on valmis vastu võtma paar Venemaa oblastit "euroväärtuste juurutamiseks"
USA tabas Ukraina reetmiselt
Tagid:
USA, intervjuu, Ukraina, poliitika, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad