16:04 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
INF-lepe (19)
0 0

Pentagon katsetas raketti, mis oli olnud varem INF-leppega keelustatud. Sõjanduspolitoloog märkis, et see rakett pidi olema konstrueeritud juba siis, kui see lepe veel kehtis.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. USA katsetas maismaal baseeruvat tuumalõhkepeata ballistilist keskmaaraketti, mis oli olnud varem INF-leppega keelustatud.

"Kaitseministeerium tegi maismaal baseeruva tuumalõhkepeata ballistilise raketi lennukatsetuse 12. detsembril 2019 umbes kell 8.30 hommikul Vaikse ookeani aja järgi (Moskva aja järgi 19.30) Vandenbergi lennuväebaasist Californias. Me hindame praegu selle tulemusi," teatas RIA Novostile Vandenbergi lennuväebaasi esindaja.

Hiljem teatas Pentagoni juht Mark Esper, et katsetus kulges edukalt.

Pentagon katsetas tänavu augustis maismaal baseeruvat tuumalõhkepeata tiibraketti, mis oli varem olnud INF-leppega keelustatud. On teada, et rakett tabas pärast enam kui 500 kilomeetri pikkust lendu edukalt sihtmärki.

Taolised tegevused demonstreerivad USA kahepalgelist poliitikat, arvab sõjanduspolitoloog, Plehhanovi-nimelise Venemaa Majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri juhataja Andrei Koškin.

"Praegu püüab USA võimalikult kiiresti kasutusele võtta kesk- ja lühimaaraketid ning teda ei häiri see, et ta on nende projektide kallal töötanud juba INF-leppe kehtivuse ajal. Nii näeb välja Ühendriikide kahepalgeline poliitika: nad ei täida isegi neid tingimusi, millele nad rahvusvahelisel areenil alla kirjutavad," ütles Andrei Koškin raadio Sputnik eetris.

Заведующий кафедрой политологии и социологии Российского Экономического Университета имени Плеханова, военный политолог  Андрей Кошкин
© Foto : из архива автора
Venemaa Majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri juhataja Andrei Koškin

"Nii et praegu võime oodata, et USA hakkab paigutama keskmaarakette Euroopasse, mis tekitab eurooplastes tõsise pahameeletormi. Venemaa omakorda on sunnitud tarvitusele võtma vastuabinõud ohu neutraliseerimiseks," lisas ekspert.

Kesk- ja lühimaarakettide likvideerimise lepe kaotas kehtivuse 2. augustil USA algatusel. Tänavuse aasta alguses teatas Washington, et kavatseb sellest leppest ühepoolselt taganeda, ja süüdistas Venemaad selle pikaajalises rikkumises. Juuli alguses allkirjastas Venemaa president Vladimir Putin seaduse Venemaa osaluse peatamise kohta selles leppes. Venemaa on korduvalt kinnitanud, et täidab täielikult INF-leppe tingimusi.

Lugege lisaks: 

Teema:
INF-lepe (19)

Samal teemal

Relvastus
INF-lepe
Tagid:
rakett, sõjandus, poliitika, relvastus, Venemaa, USA, INF

Peamised teemad