15:05 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2019 (9)
10

Moskva rahvusvahelises kaubanduskeskuses on lõpule jõudmas ettevalmistused Venemaa presidendi Vladimir Putini iga-aastaseks suureks pressikonverentsiks, kuhu on akrediteeritud ligi kaks tuhat meedia esindajat.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Viimased ettevalmistused Venemaa presidendi Vladimir Putini iga-aastaseks suureks pressikonverentsiks on jõudnud lõpusirgele – toolid Moskva Presnenskaja kaldapealsel asuva rahvusvahelise kaubanduskeskuse saalis, kus sündmus aset leiab, on juba ritta seatud, helivõimendus kontrollitud ja käsil kaamerate häälestamine otseülekandeks.

Nähtavasti on sel aastal Putini pressikonverentsi tarvis ette valmistatud uus taustakujundus, teatab Telegrami-kanal RIA_Kremlinpool, mida juhivad RIA Novosti Kremli allüksuse ajakirjanikud.

Üldsaalis on üles seatud ekraanid otseülekande tarvis, et need ajakirjanikud, kes peasaali ei pääse, saaksid samuti pressikonverentsi kulgu jälgida. Valmis on ka arvutitega varustatud pressikeskus. Pääs rahvusvahelise kaubanduskeskuse peasaali on nüüdsel ajal piiratud.

Vladimir Putini pressikonverents toimub neljapäeval, 19. detsembril. Sellele on akrediteeritud 1895 ajakirjanikku, otseülekande edastavad telekanalid Rossija 1, Rossija 24, Pervõi Kanal, ning raadiojaamad Majak, Vesti FM ka Radio Rossii.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov on eelnevalt öelnud, et Putin valmistub pingsalt ajakirjanikega kohtumiseks, pidades nõu ametnike ja föderaalagentuuride juhtidega.

Suur pressikonverents on riigipea omalaadseks kokkuvõtteks lõppeva aasta tulemustest. Üritus algab tavakohaselt keskpäeval. Möödunud aastal, nagu Sputnik Eesti kirjutas, kestis Vladimir Putini suhtlemine ajakirjanikega 3 tundi ja 43 minutit. Selle aja jooksul õnnestus Venemaa riigipeal vastata 66 küsimusele.

Esmakordselt suhtles Vladimir Putin ajakirjanikega suure pressikonverentsi formaadis 2001. aastal. Kestuselt kujunes rekordiliseks 2008. aasta pressikonverents – siis vastas president 4 tunni ja 30 minuti vältel 106 küsimusele.

Lugege lisaks:

Teema:
Putini suur pressikonverents 2019 (9)

Samal teemal

Vladimir Putini suur pressikonverents
Putini suur pressikonverents 2018
Tagid:
otseülekanne, Venemaa, pressikonverents, Vladimir Putin

Peamised teemad