16:05 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Välisuudised
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2019 (9)
0 0

Venemaa riigipea Vladimir Putin avas 15. pressikonverentsi vastusega küsimusele maailmas toimuvatest kliimamuutustest ja nende võimalikest tagajärgedest venemaalaste jaoks.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Esimese küsimuse Vene Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini tänasel pressikonverentsil esitas raadio "Majak" ajakirjanik, kes küsis, millist kahju võivad Venemaale põhjustada ilmastiku anomaaliad ja palus lähemalt selgitada Putini sõnu Venemaa ühinemisest Pariisi kliimakokkulepetega.

Ежегодная большая пресс-конференция президента РФ Владимира Путина
© Sputnik / Илья Питалев
Venemaa presidendi Vladimir Putini iga-aastane suur pressikonverents

Putin ütles, et Venemaa allkirjastatud lepingus on taotletav heitgaaside määr umbes 30% tasemel 1990. aasta näitajate tasemest. Kui me võtame ja lahutame sajaprotsendilisest tasemest 30% ja liidame siia metsade neeldumisvõime, siis jääb umbes 60% heitest," selgitas ta.

Vene Föderatsiooni president tuletas meelde, et heitkoguste osas on esikohal Ameerika Ühendriigid, neile järgnevad Hiina, siis EL riigid ja Venemaa on alles neljandal kohal. Ta rõhutas, et keegi ei tea kliimamuutuste tegelikke põhjuseid.

"On võimatu arvutada, kuidas kaasaegne inimkond kliimat mõjutab, kuid me ei saa ka midagi tegemata paigal seista," ütles Putin.

Tema sõnul on Venemaal temperatuuri tõusu määr kaks ja pool korda kõrgem kui maailmas keskmiselt. Putin märkis, et Venemaa on jaotatud mitmesse kliimavööndisse ja kui igikelts sulama hakkab, on tagajärjed polaaraladel asuvate linnade jaoks vägagi tõsised.

Ежегодная большая пресс-конференция президента РФ Владимира Путина
© Sputnik / Александр Вильф
Venemaa presidendi Vladimir Putini iga-aastane suur pressikonverents

Sputnik Eesti juba kirjutas, et nagu kõigil viimastel aastatel, on ka Vladimir Putini tänavuse pressikonverentsi toimumiskohaks Moskva maailmakaubanduskeskus. Konverentsile said akrediteeringu 1895 meediaesindajat, see tähendab peaaegu kahesaja võrra rohkem kui 2018. aastal, mil püstitati varasem ajakirjanike arvu rekord.

Президент РФ Владимир Путин во время ежегодной большой пресс-конференции
© Sputnik / Михаил Климентьев

Neljapäeval, 19. detsembril kell 11.00 Eesti aja järgi algas Venemaa presidendi Vladimir Putin pressikonverents.

Üritusele saabus 1895 ajakirjanikku, otseülekannet viisid läbi telekanalid "Venemaa-1", "Venemaa-24" ja "Esimene Kanal", samuti raadiojaamad "Majak", "Vesti FM" ja "Raadio Rossija".

Tänu sündmuse eelõhtul Kremlist kõigile akrediteeritud ajakirjanikele saadetud kirjale, mis informeeris neid pressikonverentsi formaadi muutustest, oli plakateid ja värvilisi kleite tavapärasest vähem.

Lugege lisaks:

Teema:
Putini suur pressikonverents 2019 (9)

Samal teemal

Putini suur pressikonverents 2019

Peamised teemad