20:23 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
0 0

Šveitsi ja Hollandi ühisettevõte Allseas, mis tegeleb peaaegu kogu gaasijuhtme Nord Stream 2 avamere-paigaldusega, on oma töö peatanud.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Töö seiskamise põhjustasid ameeriklaste sanktsioonid, mis on kirjas USA riigikaitse eelarves.

"Riigikaitse eelarveassigneeringute seaduse (NDAA) vastuvõtmist eeldades on Allseas oma töö gaasijuhtme Nord Stream-2 rajamisel peatanud," öeldakse ettevõtte avalduses.

Здание Конгресса США
© Sputnik / Григорий Дубовицкий

Allseas teatas, et ootab USA võimudelt selgitusi sanktsioonide kohaldamise kohta.

Eelnevalt olid USA senaatorid Ted Cruz ja Ron Johnson ettevõtete hoiatanud, et sanktsioonide kehtestamise korral võidakse Allseas'i vara USA-s blokeerida, igasugused tehingud USA jurisdiktsiooni all keelustatakse, ettevõte lõigatakse ära USA turust ning ettevõtte juhtidel keelatakse Ameerika Ühendriikidesse siseneda.

Reedel, 20. detsembril allkirjastas USA president Donald Trump riigikaitse eelarve, misjärel rahandusministeerium teatas, et USA sanktsioonid gaasijuhtmete Nord Stream 2 ja Turkish Stream vastu jõustuvad kohe ja et Washington nõuab neid paigaldavatelt ettevõtetelt ehitustööde viivitamatut peatamist.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Projekt Nord Stream

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks: 

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
poliitika, majandus, sanktsioonid, gaas, Venemaa, USA, Donald Trump, Nord Stream 2

Peamised teemad