18:31 30. September 2020
Kuula otse
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
31

Euroopa Liidul on aeg lõpetada poliitilised mängud üle Krimmi väina rajatava silla ümber ja topeltstandardite poliitikale hüvasti öelda, lausus Krimmi parlamendi asespiiker Vladimir Bobkov.

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin avas ametlikult reisirongiliikluse üle Krimmi silla. Samas on kaubaveod on plaanis käivitada 1. juulist 2020. aastal.

© Sputnik /
Vladimir Putin avas reisirongiliikluse üle Krimmi silla

Seepeale ilmus Euroopa Liidu välissidemete teenistuse ametlikule veebilehele avaldus, kus on öeldud, et raudteeühenduse avamine "kujutab endast veel üht Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse rikkumist Venemaa poolt."

Tema sõnul demonstreerib Euroopa Liit tegelikult oma seisukohaga topeltstandardeid.

"Aeg on lõpetada poliitiline ja diplomaatiline mäng Krimmi silla ümber eesmärgiga mingisuguseid pinkte ja boonuseid teenida. Silla rajamine üle Kertši väina on ajalooline sündmus ja seda tuleb tunnistada. Venemaa on sooritanud veel ühe läbimurde taristu osas," ütles Bobkov RIA Novostile.

 • Поезд Таврия, следующий по маршруту Санкт-Петербург - Севастополь, пребывает на вокзал Севастополя
  Krimmi sillal Kertši väina ületanud reisirong Tavria
  © Sputnik / Константин Михальчевский
 • Поезд Таврия, следующий по маршруту Санкт-Петербург - Севастополь
  Krimmi sillal Kertši väina ületanud reisirong Tavria
  © Sputnik / Александр Гальперин
 • Молодой человек с российским флагом в купе поезда Таврия
  Krimmi sillal Kertši väina ületanud reisirong Tavria
  © Sputnik / Илья Питалев
1 / 3
© Sputnik / Константин Михальчевский
Krimmi sillal Kertši väina ületanud reisirong Tavria

"Leidub näiteid, mille puhul eurooplased on rõõmustanud selliste murrangute üle (Taani ja Rootsi vahelise Öresundi silla rajamine), nüüd aga on neil millegipärast kahju. Kõik see tähendabki topeltstandardite poliitikat. Raske oleks hinnata sedavõrd murrangulisi tegusid, nagu selleks on silla rajamine, miinusmärgiga, seega ei ole Euroopa Liidu avaldus dikteeritud millestki muust, kui vaid pahatahtlikkusest," rõhutas Krimmi parlamendi asespiiker.

Spuntik Eesti on juba kirjutanud, et kolmapäeval, 25. detsembril sõitis Peterburist Sevastopolisse esimene Krimmi sillal Kertši väina ületanud reisirong Tavria, mida saatis oma terase kassipilguga kõigi lemmik ning sillaehitajate talisman – kass Mostik (Sillake).

Sündmusepidulikkust arvestades oli Krimmi silla raudteekaarestikul sisselülitatud kahest tuhandest lambist koosnev valgustus, mis ei piirdu üksnes faarvaatri-äärsete tugitalade ja rööbastikuga, vaid hõlmab ka ümbruskonda. Silla sõidutee valgustati Venemaa trikoloori värvides.

© Sputnik / Alexey Malgavko
Kass Mostik

Kass Mostik on iseendast raudteerajatise eakaaslane. Punakaskollane kassipoeg jäeti Krimmi silla ehitajate hoolde, kui nad olid just Kertši väina kaldale jõudnud. Kassipojale pandi nimeks Mostik ja ta majutati ehitajate soojakusse elama. Ajapikku sai temast "ehitusinspektor", kes jälgis tähelepanelikult nii vaiade ja tugitalade kui ka raudteeliiprite ja rööbaste paigaldamist.

Президент РФ Владимир Путин во время поездки на рельсовом автобусе, который отправился по железной дороге Крымского моста
© Sputnik / Алексей Никольский

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, on Krimmist Krasnodari kraisse ulatuv sild, millel käivitati rongiliiklus poolsaarele, Venemaa kõige pikem sild – selle pikkuseks on 19 kilomeetrit. Autoliiklus avati sel sillal 16. mail 2018. aastal. Raudteesild avatakse eeldatavalt 2019. aasta detsembris.

16. märtsil 2019 täitus viis aastat Krimmi rahvahääletusest, mille tulemusena sai Krimm Venemaa Föderatsiooni lahutamatuks osaks. Teadaolevalt pooldas 96,77% Krimmi Vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest poolsaare taasühinemist Venemaaga.

Ukraina ja Lääneriigid keeldusid Krimmi rahva tahte legitiimsuse tunnustamisest. Venemaa juhtkond omakorda on korduvalt teatanud, et rahvahääletus toimus täielikult kooskõlas rahvusvahelise õiguse normidega ning pole mingit põhjust jätkata vaidlust poolsaare kuuluvuse teemal.

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul ei ole Venemaa Föderatsiooni jaoks "Krimmi küsimust" - see on igaveseks suletud.

Lugege lisaks: 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
rongiliiklus, poliitika, EL, Krimmi sild, Krimm

Peamised teemad