10:59 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Välisuudised
lühendatud link
10

Vaatamata sellele, et Moskva on korduvalt osutanud, et väited Venemaa "sekkumisest" USA presidendivalimistesse ei pea paika, on Ameerika küberväejuhatus ikkagi otsustanud välja töötada Venemaa-vastase infosõja taktika.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. Washington ei suuda ikka veel uskuda, et Moskva ei sekku Ameerika poliitikasse. Seetõttu töötatakse USAs meedia väitel kiiruga välja Venemaa-vastase infosõja taktikat 2020. aasta presidendivalimistesse sekkumise katse puhuks.

Selle sihtmärgiks, nagu kirjutab The Washington Post viitega teabeallikatele, võivad saada Venemaa eliidi esindajad — ametnikud ja ärimehed. Seejuures märgitakse, et jutt ei käi Venemaa presidendist Vladimir Putinist, sest selline samm oleks liiga provokatiivne.

Sellest, et Pentagon 2020. aasta presidendivalimiste künnisel valmistab aktiivselt küberruumis toimuva infovõitluse kontseptsioone, teatas juba septembris USA maavägede küberväejuhatuse ülem kindralleitnant Stephen G. Fogarty. Tema arvates peab Washington oma vastastele sellekohastest meetmetest avalikult teatama, sest see demonstreerib USA valmidust anda vastus.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, teatasid pärast Donald Trumpi võitu 2016. aasta presidendivalimistel tema poliitilised vastased, et USA riigipeaks saada aitas tal mingisugune "Venemaa-poolne sekkumine". Trumpi-vastaste rünnakute tulemuseks sai juurdlus, mida juhtis eriprokurör Robert Mueller.

2019. aasta kevadel viis Mueller asja uurimise lõpule jõudes järeldusele, et mingit presidendikandidaat Donald Trumpi ja tema meeskonna sobingut või kokkumängu Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal ei olnud.

Varem on Trump korduvalt ümber lükanud oletused, et tema valimisvõit sai võimalikuks tänu "Moskva toetusele". Taoliste süüdistuste absurdsust on näidanud ka Venemaa president Vladimir Putin. "Vene riik pole kunagi sekkunud Ameerika poliitilistesse protsessidesse ega kavatse seda teha," teatas Putin 2018. aasta juulis pressikonverentsil, mille teemaks olid Trumpiga kohtumise tulemused.

Samal teemal:

Samal teemal

Ron Paul juhtis tähelepanu "Vene sekkumise" tõendite puudumisele
Trump rääkis Putini vastutusest sekkumise eest USA valimistesse
Fox News: Venemaa sekkumise tõendeid pole
Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse
Ameerika on jahmunud: Venemaa sekkumise teemal valetatakse jõhkralt
Tagid:
küberväejuhatus, poliitika, presidendivalimised, sekkumine, infosõda, Venemaa, USA

Peamised teemad